Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Keko
Bilo bi interesantno da se zna kojeg imena se gradanin odrekao ,a koje je prihvatio.Ja sa mislio da je vreme promene imena i prezimena proslo.Nekad se to vrlo retko radilo,a pocelo je cesce nakon raspada eks Yu.,da bi se sakrila pripadnost odredenom narodu radi lakseg dobijanja posla,upisa u skolu i slicno.Nisam znao da se to radi u tolikom broju u Srbiji,jer obicno se istice Hrvatska ,kako tamo Srbi menjaju imena radi lakseg zivota i dr. Onako u prolazu cuo sam jednu stariju zenu kako govori ,da ju je nova doktorka u DZ N Bgd pitala za poreklo prezimena.Kako sam naknadno saznao,gospoda i njen suprug su Madari iz Srema.Nije cudo pitanje doktorke ,koje ocito nije bilo zlonamerno ,jer gospoda ima vrlo retko prezime.,ali gospoda je to shvatila drugacije.