Praksa za studente u kompanijama i javnim preduzećima: Od sada će moći da steknu iskustvo i tokom studija
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Gordana
Moj sin je u it-ju(inzenjer elektrotehnike i racunarstva). Vec celu godinu konkurise, ali bezuspesno.Nece ga ni praksa, ni posao, ni volontiranje.Svedok sam silnih molbi koje je poslao. Jedno veliko nista,a kazu ima posla.Umesto da radi i da se dalje usavrsava,on sedi sa mamom koja je takodje bez posla, i nezna sta dalje.
victoria
Za sad samo u IT sektoru, animacije, audio produkcje, filmske montaze i dizajna je bilo moguce i srednjoskolcima koji su imali afiniteta za to da volontiraju za vreme raspusta.A svrsenim studentima narocito. Neki su se kasnije u tim kompanijama i zaposlili. Ovo je veoma dobar potez i nadam se da ce se ti mladi shvatiti ozbiljno i da ce im se dati prilika da uce. Na primer deca koja uce zanate retko sta nauce. Samo gube vreme na praksi.