Očajan, Goran je pre nekoliko dana hteo da se zapali benzinom: Konačno će dobiti svoj dom, 22 godine posle Oluje (FOTO)

  • 5

Niko se tako nije obradovao građevinskoj dozvoli kao ovih dana Dragana i Goran Mrđenović koje je “Oluja” 1995. godine odnela sa svog ognjišta iz Dvora na Uni - dozvola je napokon stigla i njihov dom počinje polako da dobija svoje obrise.

Paralelna priča Zorice koja je bežala u Srbiju: Jedni su nam davali hranu, drugi prodavali gorivo (FOTO)

NAPIŠI MI MAMA, ŠTA SE DESILO: Mislila je da Beograd znači "život", shvatila je da je on prekinut u Krajini! Onda je sinu ispričala priču za sva vremena

Mrđenovići su započeli kuću na obroncima planine Jelice ali nakon prvih uzidanih cigli stigli su problemi - inspekcija im je zabranila radove i naložila da poruše tek uzidane blokove jer ne poseduju adekvatnu građevinsku dozvolu.

Svašta je porodica Mrđenović preživela u proteklih 27 godina, rastureni po Srbiji radili su od Pazara, preko Crne Gore pa do Rume i Fruške gore.

Nadali su se da će se skućiti u šumovitom delu Jelice gde su kupili plac i iskrčili vrzinu, ali su naišli na prepreku zvanu građevinska dozvola.

Foto: Tanjug/Gvozden Nikolić

- Uzeo sam projektanta, geometra i dvojicu majstora i počeo da zidam, ali ne ugradismo ni 500 cigala pre nego što je došla inspekcija i zatvorila gradilište. Pozvan sam kod inspektora, dobio i potpisao zapisnik o rušenju i kumio i molio da mi daju građevinsku dozvolu, sve ću da platim što se i podrazumeva. A oni samo isto ponavljaju, ruši, pa ruši. Zidaj ponovo kada ti damo dozvolu - kaže za Tanjug Goran Mrđenović.

Dodaje da nije mogao da provede još jednu godinu ispod ljudskog dostojanstva.

- Ali nije vredelo pa sam bio rešio da prekratim sebi muke - priča Goran Mrđenović i dodaje da se pre nekoliko dana pojavio ispred opštine sa flašom benzina spreman da učini taj očajnički korak.

Intervenisala je policija, a o slučaju je bio obavešten i gradonačelnik čačka Milun Todorović koji ga je pozvao na razgovor.

- Odustao sam kada mi je gradonačelnik rekao da je Gradska uprava dužna da mi izda dozvolu i da ću je dobiti u najkraćem roku - kaže Mrđenović, dodajući da je u međuvremenu ispunjeno.

Foto: Tanjug/Gvozden Nikolić

Naime, tri dana nakon toga stigla građevinska dozvola na poslednju adresu na planini Jelici. Kako kaže, sada će sve lako i neće mu padati teško ni da spava pod vedrim nebom dok ne podignem krov nad glavom.

Inače, Mrđenovići su izbegli iz svog doma u Dvoru na Uni za vreme akcije "Oluja" koja je za njih trajala skoro 22 godine. Goran je po zanimanju veterinar a njegova supruga kuvarica, a imaju troje dece.

Još uvek se dobro sećaju noći 5. avgusta kada ih je probudio komšija i povikao da se kupe i beže za Srbiju.

- Stavio sam ukućane i nešto stvari u golf pa u Rumu, a odatle u razne delove Srbije snalazeći se za preživljavanje. Sasvim slučajno za novi početak odabrali smo Čačak i ovaj plac od 15 ari na Jelici. Prodali smo sve svoje stvari koje smo imali i letos počeli da kopamo temelj -  kaže on.

(Telegraf.rs / Tanjug)

Video: Na Kopaoniku metar snega, skijaši uživaju

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Radnik

    29. avgust 2017 | 14:09

    Zasto su neki ljudi tako zlobni i ljubomorni verovatno propaliteti pa im svako kriv

  • Zoran

    29. avgust 2017 | 13:09

    I opet im Srbija nevalja, pazi traze mu gradjevinsku dozvolu. Strasno

  • Zenzo

    29. avgust 2017 | 14:40

    A zašto je poslušao komšiju, mogao je fino ostati u svojoj kući i nebi mu falila dlaka s glave.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA