"STARA DAMA" 2035. GODINE: Evropa dobija nove države, neke će se proširiti, a druge nestati. Evo šta će biti sa Srbijom!
Evropa će do 2035. godine prema prognozama ruskih stručnjaka, na osnovu dokumenata američke CIA-e, ruske službe GRU i ekspertskih grupa sa Zbignjevom Bžežinskim i Samjuelom Hantigtonom na čelu, pretrpeti ogromne promene u vidu pisanja novih granica i država.
Teritoriju BiH podeliće Srbija i Hrvatska. Da bi se umirila Turska, nastaće Velika Albanija koju će činiti Albanija, Kosovo, teritorija koju Albanci nazivaju preševska dolina i deo zapadne Makedonije.
Mađarska će povratiti deo svoje nekadašnje teritorije u Rumuniji i severnom Banatu. Poljska će morati da se odrekne dela teritorija posle novih sporazuma između Rusije i Nemačke. Belorusija će nestati i postaće deo Rusije, kao i delovi baltičkih država i Ukrajine. Smatra se i da Rusija neće moći da zadrži Čečeniju i Dagestan.
Po njima će Škotska posle referenduma proglasiti nezavisnost, što će podstaći ujedinjenje Irske. Katalonci i Baski će proglasiti nezavisnost od Španije, a posledica će biti raspad multikultularizma u Francuskoj. Oko Marselja će nastati islamska država, a oblast Loren sa centrom u Strazburu priključiće se Nemačkoj, dok će Korzika proglasiti nezavisnost.
Raspašće se Belgija, a Flamanci će se priključiti Holandiji. Italija će se raspasti na bogati sever i siromašni jug, a Sardinija i Sicilija će proglasiti nezavisnost.
Slobodan Marković, vanredni profesor na Fakultetu političkih nauka, ukazuje da su se ruski stručnjaci ogradili da će promene zavisiti od socijalne i političke nestabilnosti.
- Ako se uporede karte Evrope 1910. i 1920. godine vide se ogromne promene jer su nestala četiri carstva. To niko nije mogao predvideti - kaže on.
Marković kaže da se iza ove karte kriju politički interesi, a ne ozbiljna analiza.
- Nemačka i Rusija dobijaju teritorije, ali Rusija i gubi teritoriju. Promene u 20. veku događale su se posle Prvog i Drugog svetskog rata i posle hladnog rata. Kod nas su se promene dogodile posle hladnog rata. Postoji mogućnost i da se sada stvore nove države. Na primer, ustavom Velike Britanije to je dozvoljeno. U Belgiji se razgovara po klubovima o promenama granica te zemlje. U nekim zemljama i neće doći do velikih promena. Ako se Škotska otcepi ona će ipak ostati u nekoj vezi sa Velikom Britanijom - tvrdi Marković za Politiku.
Međutim, Marković kaže da ako se u zapadnoj Evropi dogodi promena granica na osnovu dogovora, to će da postane model i misli da je nemoguće da u okolini Marselja nastane islamska država i da se oblast Loren u Francuskoj priključi Nemačkoj.
Predrag Marković, istoričar, smatra da je ova karta kao igra riziko i da se samo kod nas menjaju granice.
- Jugoslaviji su prekrajane granice uprkos Helsinškoj povelji. To se dogodilo još u Nagorno Karabahu, Osetiji, Abhaziji. Na Kosmetu je promenjena granica, a za Makedoniju se to ne može reći jer ona ne postoji kao funkcionalna država. U Bosni i Hercegovini dva entiteta su ravnodušna prema promenama granica. Moguće je da se Škotska otcepi i da Albanija promeni granicu - kaže on.
(Telegraf.rs)
Video: Ovo je kuća u kojoj je uhapšen Alija Balijagić
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Srbijanac
Bosna i Hercegovina je veštačka tvorevina koja je nastala kao posledica osmanskog i austrougarskog imperijalizma. Ta država se raspala još 1992.godine,a 1995.godine u Dejtonu je samo privremeno zakrpljena(jer je Americi tako odgovaralo). Nezavisnost Republike Srpske je realnost,i za tu činjenicu nam ne trebaju analitičari.
Podelite komentar
Miki
Bosna će biti srce Srbije.
Podelite komentar
Hercegovina RS
Jarane,pisi slobodno kao mujo, nemoj se skrivati iza Jova. nema tog Srbina koji ovako misli i pise o nasoj Srpskoj republici.
Podelite komentar