Ana Brnabić: Poslednji poziv i molba blokaderima da se urazume i poštuju zakone

M. B.
M. B.    
Čitanje: oko 2 min.
  • 28

Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić uputila je posle današnjeg napada na dekana novosadskog DIF-a Patrika Drida, kako je navela, poslednji apel svima koji učestvuju u blokadama u Srbiji da se urazume i da poštuju zakone.

"Želim da sa ovog mesta pošaljem poslednji poziv, molbu i apel blokaderima da se urazume. Nasilnicima i siledžijama, da spuste loptu, da poštuju zakone Republike Srbije, Ustav ove zemlje. Da poštuju druge ljude u ovoj zemlji, druge građane, koji nemaju manje prava od njih samih, nego imaju jednaka prava, zato što su ravnopravni građani ove zemlje. Pozivam siledžije i nasilnike da se zaustave", rekla je Brnabić na konferenciji za novinare u Skupštini Srbije.

Ona je pozvala nadležne institucije da rade svoj posao i poručila da se ovakve stvari više u Srbiji neće tolerisati.

"Fašizam nikada u Srbiji nije pobedio, neće pobediti ni sad, fašistička ideologija, gde ste vi 'ubermenš' ili nadčovek, a da smo svi mi ostali ljudi drugog reda. Protiv toga se Srbija uvek borila. Srbija je slobodarska zemlja, nećete pobediti ni ovaj put... Ja sam sigurna da će se predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasiti u narednih 24 časa. I rado bih čula njegovu poruku, verujem da će biti slična", rekla je Brnabić.

Osvrnula se i na današnji događaj iz Niša, gde je grupa studenata u blokadi i građana pokušala da spreči odvijanje prakse Medicinskog fakulteta u Nišu.

"Blokaderi, skupljeni sa konca i konopca, različitih fakulteta, politički aktivisti, odlučili su da fizički upadnu u Klinički centar Niš, kako bi sprečili nastavu na kliničkim predmetima studentima Medicinskog fakulteta Univerziteta u Nišu. Oni su krenuli, imaju onlajn nastavu, ali onih teorijskih predmeta. Kliničke predmete moraju da rade na klinici. I onda se neko setio da upadne u Klinički centar, maltretira svo osoblje, sve zaposlene u administraciji, medicinske sestre, tehničare, doktore, pacijente i studente koji žele da studiraju, da bi sutra pomogli građanima Srbije u svom Nišu", rekla je Brnabić.

Ona je današnje događaje nazvala napadom na zdravstveni sistemi i prosvetni sistem Srbije i podsetila na napad na aktiviste i funkcionere SNS-a u Nišu koji se dogodio pre mesec dana.

"Sada ponovo vidite da nije važno da li je neko SNS ili nije SNS, da li je političan ili nije političan, da li je levo ili desno, da li je student ili nije student, i sa kog fakulteta - ništa to nije važno. Bićete napadnuti, bićete linčovani, ukoliko se u svemu ne slažete sa blokaderima. To smo danas videli. Po cenu napada na zdravstvene institucije, po cenu uništavanja ambulantnih vozila, svih građana ove zemlje, čija jedina uloga je da spašavaju živote. Toliko o tome koliko blokadere briga za ljudski život", zaključila je Brnabić.

(Telegraf.rs)

Video: Zamalo "ubila" čoveka u drugom autu, održala mu predavanje pa pun gas dalje

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Mudrica

    28. april 2025 | 16:51

    Pa kako je krenulo jos ce nam razni u stanove ulaziti dok vi vezbate demagogiju,ili resite stvari ili ostavke nema treceg

  • runi

    28. april 2025 | 17:46

    Svaka čast za ovu reakciju! Istinsko rešenje se nalazi u međusobnom razumevanju i poštovanju pravila.

  • mitar

    28. april 2025 | 17:45

    Slažem se sa pozivom na smirenost i dijalog. Poštovanje zakona je osnovni preduvjet za napredak.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA