
Vučić primio rođendansku čestitku od predsednika Slovačke Petera Pelegrinija
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je danas rođendansko pismo-čestitku predsednika Slovačke Republike Petera Pelegrinija koji mu je poželeo sve najbolje i uspeh u obavljanju predsedničkog mandata.
"Primite moje iskrene čestitke povodom Vašeg današnjeg jubileja. Želim Vam sve najbolje, a naročito dobro zdravlje, puno energije, stvaralačke snage i uspeha u obavljanju Vašeg predsedničkog mandata", poručio je Pelegrini, objavljeno je na instagram nalogu "buducnostsrbijeav".
Dodaje se da je Pelegrini u pismu-čestici poželeo uspeh Vučiću u daljem radu na izgradnji zemlje, njenoj integraciji u evropske strukture i prilagođavanju promenljivom geopolitičkom okruženju, kao i da se raduje njihovom ličnom sastanku uskoro, tokom kojeg će detaljnije razgovarati mogućnostima daljeg proširenja odnosa i saradnje dve zemalje.
"Dozvolite mi da iskoristim ovu priliku da istaknem Vaš lični doprinos u razvoju bliskih slovačko-srpskih odnosa. Istorijska blizina naših naroda, intenzivno razvijanje ekonomske i političke saradnje, mnoge lične veze Slovaka i Srba, kao i zajednica Slovaka koji vekovima žive u Vojvodini, predstavljaju potporne stubove naših pozitivnih odnosa", piše u pismu-čestitki predsednika Slovačke.
Ističe se i da je Pelegrini, Vučiću napisao da sa "zadovoljstvom mogu da Vas uverim u kontinuiranu podršku Slovačke Republike na Vašem evropskom putu".
"Poštovani gospodine predsedniče, Vama i svim građanima Republike Srbije želim dobro zdravlje, mir, stabilnost i prosperitet", objavio je Vučić na svom instagramu da je navedeno u pismu-čestitki predsednika Slovačke Republike.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Zapalilo se naselje kod novog kineskog tržnog centra: Veliki požar na Novom Beogradu
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Lazar
Svaka cast presedniku sto ima jako lepe odnose sa svim presednicima.
Podelite komentar
Milisav
Ova čestitka potvrđuje bliske i prijateljske odnose između Srbije i Slovačke, što je važno za buduću saradnju.
Podelite komentar
mina
Srbija ima pravog lidera! Vučić vodi zemlju ka jačoj i sigurnijoj budućnosti.
Podelite komentar