Kos: Veoma smo zabrinuti zbog ometanja rada i nasilja u srpskom parlamentu

M. L.
M. L.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Evropska komesarka za proširenje Marta Kos izrazila je danas zabrinutost zbog ometanja rada i nasilja u Skupštini Srbije i ponovo pozvala na deeskalaciju tenzija, uspostavljanjem uslova za inkluzivni dijalog koji uključuje sve zainteresovane strane.

"Veoma smo zabrinuti zbog ometanja rada parlamenta i nasilja u srpskom parlamentu. Parlament mora da bude mesto za demokratsku debatu u interesu svih građana i mora u potpunosti da odigra svoju ulogu. Pozivamo na deeskalaciju tenzija, uspostavljanjem uslova za inkluzivni dijalog koji uključuje sve zainteresovane strane, uključujući političke aktere, institucije i članove civilnog društva kako bi se pozabavili neophodnim reformama za budućnost Srbije u EU", poručila je Kos.

U Skupštini Srbije u utorak je došlo do nereda i tuče pošto su poslanici opozicije, nakon usvajanja dnevnog reda na sednici parlamenta, u sali bacali dimne bombe i upalili baklje, pri čemu su povređene tri narodne poslanice.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Zapalilo se naselje kod novog kineskog tržnog centra: Veliki požar na Novom Beogradu

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA