![Aleksandar Vučić, profil Aleksandar Vučić, profil](https://xdn.tf.rs/2022/12/22/vucic-profil-sam-3-670x447.jpg)
Ministarstvo za ljudska prava osudilo pretnje Aleksandru Vučiću i Ani Brnabić
Ministarstvo za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog saopštilo je večeras da najoštrije osuđuje najnovije, kako su naveli, monstruozne pretnje upućene na društvenim mrežama predsedniku Aleksandru Vučiću i njegovoj porodici i predsednici Narodne skupštine Ani Brnabić, koje. kako dodaju, ''po svojoj nečovečnosti prevazilaze sve dosadašnje uvrede kojima svakodnevno svedočimo''.
''Besprizorni poziv na linč članova porodice predsednika Vučića, prizivanje nasilja, te stvaranje atmosfere nesigurnosti i straha, ugrožavaju živote najviših državnih funkcionera, ali direktno vode i destabilizaciji čitave države i društva. Protiv ovih socio-patoloških pojava moramo svi zajedno da se borimo, vodeći se idejom poštovanja ljudskih prava svih naših građana, među kojima je pravo na život neprikosnoveno'', ističe se u saopštenju Ministarstva.
Ministarstvo u saopštenju pozdravlja brzu reakciju nadležnih državnih institucija koje su, u skladu sa zakonom, procesuirale počinioca ovog zlodela.
Ministarstvo poziva još jednom sve aktere javnog života u Srbiji na društveni dijalog, koji, kako ističu, predstavlja jedinstveni put u dostizanju društvenog konsenzusa o najvažnijim pitanjima i garant je zaštite i unapređenja ljudskih prava.
''Svesni da u eri društvenih mreža i bezbrojnih kanala komunikacije neodgovorni ljudi i društvene grupe neretko zloupotrebljavaju slobodu izražavanja, Ministarstvo ponovo apeluje na sve aktere u društvu, i na svakog pojedinca u našoj zemlji, da se uzdrže od bilo kakvog govora koji ne odgovara normama civilizovanog društva'', dodaje se u saopštenju.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Službe za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Uprave za tehniku, u saradnji sa Policijskom upravom za grad Beograd i Posebnim odeljenjem za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Višeg javnog tužilaštva u Beogradu uhapsili su M.T. (44), zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo ugrožavanje sigurnosti, saopšteno je ranije danas iz MUP-a.
On se sumnjiči da je putem društvene mreže X delio objave u kojima je pretio smrću predsedniku Republike Srbije i njegovoj porodici, predstavnicima Višeg javnog tužilaštva i Narodne skupštine, kao i građanima Republike Srbije, saopštio je MUP.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Film "Marija" o operskoj divi Mariji Kalas, premijerno prikazan u Beogradu, nastup Marije Jelić
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Ivana
Ovakav vid pretnje i mora biti osuđen momentalno
Podelite komentar
Marinko
Ministarstvo za ljudska prava je pravilno osudilo pretnje prema predsedniku i premijerki. Pretnje nasiljem ne mogu biti opravdane ni pod kojim okolnostima, a podrška Vučiću i Brnabićki u ovom trenutku je ključna za očuvanje političke stabilnosti.
Podelite komentar
Jasna
Uz Vas smo! Ne dajte se!
Podelite komentar