Boris Bratina: Sve ovo što se događa sa univerzitetima u Srbiji čista zloupotreba

A. N.
A. N.  

Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:

  • Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
  • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
  • Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
  • Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
  • Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
  • Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
  • NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
Odgovor na komentar korisnika Još
Ime je obavezno
E-mail adresa je obavezna
E-mail adresa nije ispravna
*otkucano <%commentCount%> od ukupno <% maxCommentCount %> karaktera
Komentar je obavezan

<% message.text %>

Komentari

  • Još

    13. decembar 2024 | 16:54

    te nisu zaposlili,ima li teksta bez vašeg komentara.

  • KKK

    13. decembar 2024 | 06:29

    Čovek je u pravu ! Sve to je po receptu Zapada i NVO , Srbija treba da spreči taj uticaj zakonskim putem ! Ali naše pravosudje je jos uvek ŽUTO !

  • Слађана Точиловац Шаљић

    13. decembar 2024 | 01:53

    Студентима и ђацима у Србији треба омогућити нормално одвијање наставе јер је то једино законито. Деца и млади су изгубили корак у стицању знања током пандемијских година. То показују сва истраживања и тестирања. Неки тестови су показали функционалну неписменост код ученика осмог разреда основних школа. Какав је онда квалитет наставе ако осмак не зна колико слова има азбука. Грађани не живе у Србији деведесетих, већ у Србији Био 4 Кампуса, Експо 2027, обновљених института, научно-технолошких паркова, са мноштвом могућности за професионално усавршавање. Како деца и млади људи, студенти да постану конкурентни у свету који сваким даном напредује, ако губе време на оно што није њихова обавеза нити су компетентни за теме које су им поједини политичари опозиције поставили. Они треба критички да промишљају о свету, о друштву, а не у томе да следе оне који су их јасно злоупотребили. Образовне институције имају обавезу да помогну ученицима и ђацима да постану конкурентни и на тржишту рада. Јер свет тако функционише. Цене се знање и вештине, рад и посвећеност. Али и поштовање норми и закона. А за спровођење закона надлежне су институције и органи реда. У свакој земљи па и у Србији. Ово друштво треба да направи 98 корака у реформама како бисмо испунили задатке за придруживање ЕУ. А то није мали и лак задатак за извршну и законодавну власт. И то све како би управо ти млади људи када заврше процес образовања живели у Србији по европским стандардима.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA