Košta: Proširenje je hitno, ne smemo da izneverimo očekivanja Zapadnog Balkana
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Слађана Точиловац Шаљић
И да не заборавим четврти фактор, али не мање важан. Борба против корупције. Око 150 милијарди евра годишње та пошаст кошта ЕУ. Зато је са ЗБ, Молдавијом и Кијевом важно не само заједничко тржиште, већ и заједничка борба против тог зла. Које односи витална средства важна за спровођење многих пројеката од животне важности за становништво.
Слађана Точиловац Шаљић
За било какав напредак и постављање темеља будуће европске конкурентности постоји неколико кључних фактора за остварење. Први је прикључење ЗБ, Молдавије и цела Украјине који контролише Кијев. Украјину сви признају у њеним границама, али треба замрзнути конфликт на терену. Иначе ће бити само још више жртва и пролонгирања уласка Украјинаца у ЕУ. Јер други део те државе настањују грађани који се изјашњавају као етнички Руси и нико не може милионе етничких Руса да натера да се прикључују Унији. Други фактор је социјални дијалог ради поспешивање продуктивности, улагање у иновације и уједно у обнову природе. Јер наука има кључне одговоре на ова питања. Релевантне студије из ових области су показале како помоћи локалним заједницама, пољопривреди, радницима и запосленима у прилагођавању климатским променама. Трећи фактор је правна сигурност за грађане и привреду. А то не постоји у ратној економији. И сви то знају. Зато моја земља, Србија, и мој српски народ апсолутно добро виде и разумеју потребе овог континента. Као мајка желим да млади људи у овој земљи виде перспективу без разлике са остатком ЕУ. И верујем да је то реалност а не чудо. Потребна је само добра воља, политичка мудрост, флексибилност и интелигенција. Као дете са села али и већим делом живота проведеним у граду,кроз борбу и суочавање са непознатим изазовима, учењем и препознавањем проблема, схватила сам да су прагматична решења увек најефикаснија Наравно,за то су потребни веродостојни упоредни подаци и информације