Stotine ljudi u koloni na poslednjem ispraćaju Draganu Markoviću Palmi: Ispred crkve red , mnogi u crnini

DŽ. R.
DŽ. R.    ≫   
Čitanje: oko 2 min.
  • 1

Danas je sahrana Dragana Markovića Palme, a građani su se već okupili ispred crkve u selu Končarevo, gde porodica prima saučešće. Ispred crkve je kolona građana koja prilazi da se poslednji put pozdravi sa liderom Jedinstvene Srbije.

Iza sebe je ostavio suprugu, dvojicu sinova i unučiće.

Video: Sahrana Dragana Markovića Palma: Građani izjavljaju saučešće

Evo da predstavim članove porodice - Snežana, unuci Dragan i Aleksa, unuka Dragana, snaja Marina, stariji sin Dalibor, unuke Luna i Mima, snaja Snežana, Darkova supruga - rekao je ponosno jednom prilikom Palma i dodao: Mi smo jedna složna porodica i zajedno rešavamo probleme. Ja napravim uvod...Ne patim samo kada me pobede unuci. Porodica je stub i smisao života", pričao je o svojoj porodici.

Palma je rođen 1960. godine u Končarevu, a završio je srednju školu učenika u privredi (ŠUP).

On je bio privatni preduzetnik i vlasnik kompanije "Palma". Posedovao je televiziju "Palma plus", kik-boks klub "Palmini tigrovi", te je vodio fond "Treće dete".

Palma je proglašen za najboljeg menadžera i preduzetnika Srbije u 1995.godini. Poslovnu karijeru započeo je pomažući ocu da peče ciglu, ne bi li kasnije počeo da iznajmljuje šatore za svadbe. Malo potom, Marković kupuje kamion i počinje da se bavi prevozom uglja. U tom poslu postao je monopolista u snabdevanju sindikata Fabrike kablova, te je potom ugljem snabdevao i vosjku SRJ.Zoo-vrt u Jagodini otvorio je još 2006. godine.

U politički život uključio se devedesetih, tačniije 1993. godine, kada sa Željkom Ražnatovićem Arkanom i Borislavom Pelevićem osniva Stranku srpskog jedinstva, a 1998. postaje potpredsednik stranke. Na izborima 2000. godine izabran je za republičkog poslanika sa liste SSJ, a u toj stranci ostaje do 2003. godine.

Tokom 2004. osniva stranku Jedinstvena Srbija, koja osvaja najviše glasova u Jagodini i Pomoravlju, a koja je na parlamentarnim izborima 2007. godine ušla u koaliciju sa Demokratskom strankom Srbije i Novom Srbijom i dobila dva poslanička mesta.

Jagodina je 2008. godine dobila status grada, a Marković tada postaje prvi gradonačelnik. Od 2008. godine bio je poslanik u Skupštini Srbije, da bi, zbog sukoba interesa, septembra 2011. podneo ostavku.

Nakon održanih izbora 2012. godine, Marković ponovo postaje narodni poslanik, ali i predsednik Skupštine grada Jagodina.Na tim funkcijama ostaje i nakon izbora u martu 2014. i 2016. godine. I posle izbora 2020. godine opet je izabran za predsednika Skupštine grada.

"Njega je ubio stres. O svojoj bolesti nije govorio, bolovao je za sebe, nikada se nije žalio da ga nešto boli. Takav je čovek bio. Zvao me je pre neki dan da se vidimo, i sada će mi ostati žal što se to nije ostvarilo. Moramo čuvati uspomenu na njega, hvala mu za sve, on mi je bio kao brat" zaključio je Dačić.

(Telegraf.rs)

Video: Udes u Dimitrija Tucovića

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Pitamsepitam

    26. novembar 2024 | 14:36

    Vidimo na snimcima da je došao ogroman broj građana Jagodine na sahranu Palme.Pitam sada građene Jagodine,zašto ste došli na sahranu čoveku za koga ste govorili da je bio veoma loš i još mnogo loših i pogrdnih prića se pričalo o njemu.Pitam se kako će sada da izgleda Jagodina.Dali će biti isto kao i u drugim mestima kada poslovno uspešan čovek ode na bilo koji način,kao na primer SVILAJNAC

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA