Ministar Dačić razgovarao sa šefom francuske delegacije pri Parlamentarnoj skupštini Saveta Evrope
Bertran Buiks je istakao da je Francuska iskreni prijatelj Srbije,
Prvi potpredsednik Vlade i ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić susreo se danas sa Bertranom Buiksom, šefom francuske delegacije pri Parlamentarnoj skupštini Saveta Evrope i predsedavajućim Komiteta za politička pitanja i demokratiju Parlamentarne skupštine Saveta Evrope.
Ministar Dačić je izrazio razočaranje zbog usvajanja Nacrta mišljenja izvestioca Parlamentarne skupštine Saveta Evrope Dore Bakojani o zahtevu tzv. „Kosova“ za članstvo u Savetu Evrope, na vanrednom sastanku Komiteta za politička pitanja i demokratiju PSSE, u kome su kao uslovi za prijem tzv. „Kosova“ izostavljeni osnivanje Zajednice srpskih opština i rešenje za pitanje eksproprijacija na severu Kosova i Metohije.
Istakao je da je Kosovo i Metohija istorijski važan deo Srbije, podsetivši na vekovno prijateljstvo Srbije i Francuske tokom oba svetska rata, kao i na činjenicu da su uvek bile na pravoj strani istorije.
Ministar Dačić je preneo da očekuje da francuski poslanici u PSSE imaju više razumevanja za naše argumente na predstojećem zasedanju Parlamentarne skupštine Saveta Evrope na kom će se razmatrati Nacrt mišljenja o zahtevu za prijem tzv. „Kosova“ u Savet Evrope.
Bertran Buiks je istakao da je Francuska iskreni prijatelj Srbije, kao i da podržava pregovore i dijalog po pitanju zahteva za prijem tzv. „Kosova“ u Savet Evrope. Francuska ostaje otvorena za dijalog sa srpskom delegacijom pri PSSE i ima razumevanja za stavove naše strane po ovom pitanju.
(Telegraf.rs)
Video: Dragana Mirković sagradila kuću porodici sa Golije
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Febo
Pa pored takvih prijatelja, neprijatelji nam ne trebaju
Podelite komentar
mihailovic
Ovo su sve rezultati pogresne spoljne politike Srbije. Kad je NATO 1999 bombardovao Srbiju jel Srbija tuzila NATO u UN sa zahtevom na obestecenje od nekoliko stotina milijardi evra za porusene infrastrukture i ratni zlocin pocinjen nad Srbijom suprotno svim medjunarodnuím UN poveljama. SRBIJA NIJE TUZILA NATO,stavise isporucila je nelegalnom NATO sudu u Hagu legaölnog predsednika Srbije Slobodana Milosevica kao celu vladu i vojni vrh Srbije. Srbija je prihvatila podlu igru NBATO drzava na celu sa USA pa je premestila UN r 1244 umesto u UN gde imamo prijatelje Rusiju i Kinu sa pravom veta u UN Srbija se uvlacila NATO neprijatelju time sto je UN r-1244 prebacila u Briselu gde Srbija nema prijatelje i gde svi rade na stvaranj albanske OVK drzave na tlu juzne Srbije Kosovo i Metohije. Ko je prihvatio da NATO bude MIROTVORAC na Kosovu i Metohiji ?= SRBIJA. Ko je dozvolio NATO kancelariju u nekadasnjoj zgradi SSNO Generalstaba JNA (jkoja je NATO bombardovao )u Kneza Milosa ? naravno SRBIJA je dala NATO da ima svoju kacelariju u srcu nekadasnjeg SSNO Generalstaba JNA. I sad se cudimo sto nas svi driblaju i treba jer nemamo svoje JA niti KARAKTER niti PRINCIPER. Za saku dolara smo pali na svim nivoima drustva. Moralo se resavati povratak Srbije na celo Kosovo i Metohiju iskljucivo samo u UN i nigde drugde.
Podelite komentar
Апокалипса
Позитивно. Јер Срби на КиМ су најугроженија етничка заједница у срцу Европе. Од 1998 године. А у последње три године су под свакодневним ударима власти у Приштини. Не да није испуњен Бриселски споразум, него је прекршено и оно мало што је у претходном периоду испреговарано. А 13% преосталих Срба је у протеклих годину дана напустило своја вековна огњишта. И то знају и амбасадори Квинте, Брисел, Еулекс, ОЕБС, УНМИК, КФОР. Зна цео свет. И онда се сви питају где нестаде цивилизација овде на Западном Балкану, када политика апартхејда коло води. Где то у Европи постоји забрана на увоз робе по етничком или расном принципу, а да није у питању неки систем санкција као одговор на неки сукоб. Само на административним прелазима између централне Србије и територије под протекторатом УН. Па ви видите о чему се ради. Ја сам довољно упозоравала.
Podelite komentar