
Palma presekao slavski kolač u hramu u Končarevu: Na slavama, svadbama i krštenjima ne pričati o politici
Predsednik Jedinstvene Srbije Dragan Marković Palma, koji je sa svojom porodicom ktitor hrama Svetog Jovana Krstitelja u Končarevu kraj Jagodine, danas je sa porodicom presekao slavski kolač u tom hramu, kao i veliki broj meštana Končareva, čija je Sveti Jovan Krstitelj i seoska slava.
"Svima koji danas slave želim srećnu krsnu slavu Svetog Jovana i da se na slavama, svadbama i krštenjima ne priča o politici i pozivam one koji tako ne misle, da promene svoj stav. Srbija i pravoslavna vera poštuju druge, ali isto tako želimo da i drugi nas poštuju, koliko i mi njih poštujemo. Srbija poštuje sve vere i običaje drugih naroda. Kada čujemo da negde padaju bombe i ubijaju narod, ja mislim da nikome u svetu nije stalo do takvog rešavanja problema. Mi smo za mir”, izjavio je Dragan Marković Palma.
Istakao je da Srbija vodi računa o svojoj teritoriji Kosovu i Metohiji.

"Ogroman je pritisak na našu zemlju poslednjih godina i ja molim te koji vrše pritsak da to više ne čine i da ne traže od nas da se odreknemo svoje teritorije i svojih običaja jer se to neće desiti. To nisu samo običaji, to je utkano u dušu svakog pravoslavca ma gde on živeo”, rekao je Marković i čestitao slavu krsnu slavu svojim Končarevcima:
"Poznato je da smo mi, do pojave korona virusa, 22 godine organizovali međunarodni kik boks meč na stadionu u Končarevu. Kada je korona zadesila ceo svet prestali smo sa tom organizacijom, a ove godine nismo mogli da nastavimo zbog obilnih kiša poslednjih mesec dana i imali bi problem i danas na otvorenom, tako da ovogodišnji međunarodni kik boks meč odlažemo i taj meć će se održati u Hali sportova u Jagodini, nismo još odredili datum, ali međunarodni kik boks meč je sastavni deo tradicije sela Končareva i ta tradicija će se nastaviti”, kazao je Dragan Marković Palma.
(Telegraf.rs)
Video: Ivana je dala ime ćerki po svojoj donorki, nakon transplantacije jetre živi novi život
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
JA
Na slavama se samo jede i pije,tako je Palmo i vidljivo je.
Podelite komentar