Skupština Srbije uvrstila u dnevni red po hitnom postupku predlog za razrešenje ministra privrede

 ≫   
Čitanje: oko 2 min.
  • 2

Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić saopštila je danas članovima Vlade da je, na predlog koalicionih partnera Socijalističke partije Srbije i Jedinstvene Srbije, Narodnoj skupštini upućen predlog za razrešenje ministra privrede Rada Baste.

U međuvremenu, Skupština Srbije uvrstila je u dnevi red po hitnom postupku predlog za razrešenje člana vlade - ministra privrede.

Poslanici Skupštine Srbije glasali su večeras da se po hitnom postupku uvrsti na dnevni red sednice Predlog razrešenja ministra privrede Radeta Baste, koji je podnela Ana Brnabić.

"Za" je glasalo 135 poslanika, nisu glasala 24 poslanika od ukupno prisutnih 159.

Kako je saopšteno iz Vlade Srbije, na današnjoj sednici je usvojen Zaključak o saglasnosti da se korisnicima stipendije Fonda za mlade talente nakon završetka studija omogući učešće u Programu stručne prakse "Talenti u javnom sektoru", na osnovu Konkursa za stipendiranje do 1.050 najboljih studenata završne godine osnovnih akademekih studija i do 500 studenata završne godine master akademskih studija sa visokoškolskih ustanova čiji je osnivač Republika Srbija za školsku 2022/23 godinu.

Studenti koji dobiju stipendiju i zaključe Ugovor o stipendiranju imaju obavezu da po završetku studija obave plaćenu stručnu praksu u organima javne uprave ili institucijama čiji je osnivač Republika Srbija u trajanju od tri meseca, s mogućnošću produženja na devet meseci, uz mesečnu novčanu naknadu od 40.000 dinara neto, piše Tanjug.

Stipendisti Fonda predstavljaju najtalentovanije mlade ljude u Srbiji, a jedan od osnovnih ciljeva programa "Talenti u javnom sektoru" je podstrek i prilika da svoje znanje i ideje primene za dobrobit čitavog društva, sa ciljem njihovog ostanka u Srbiji.

Ana Brnabić Foto: Tanjug/Rade Prelić

Na sednici su donete i dve uredbe o proglašenju spomenika prirode: "Vražji kamen – Prosečnik" i "Dubočka pećina – Gaura Mare".

Vražji kamen - Prosečnik nalazi se u dolini reke Pčinje, u prostoru za koji je dokazano da je jedan od centara geodiverziteta i biodiverziteta.

Ovaj predeo je izuzetna prirodna vrednost geomorfološkog karaktera sa stenovitim odsecima, erozionim gredama i većim brojem ostenjaka različitih dimenzija i oblika nastalih selektivnim delovanjem procesa erozije u rečnoj dolini.

Dubočka pećina – Gaura Mare je u izvornom obliku sačuvan speleološki objekat koji predstavlja reprezentativan primer tunelske rečne pećine i sa atraktivnim pećinskim nakitom.

Ova pećina u Istočnoj Srbiji, kod Kučeva, jedan je od retkih speleoloških objekata dužine od 2.734 metara i stanište je pet vrsta slepih miševa i 25 vrsta artropodske faune.

(Telegraf.rs)

Video: Da li je manje štetno ako pijemo piće "bez šećera" i zašto je plastika za jednokratnu upotrebu

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA