Vučić posle Granita: Brojne promene u Vojsci, sada je mnogo snažnija i nastavljamo da je jačamo

 
Čitanje: oko 1 min.
  • 26

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas, nakon uspešno izvedenog prikaza Vojske Srbije "Granit 2023" na vojnom aerodromu "Pukovnik pilot Milenko Pavlović", u Batajnici da su građani mogli da vide najsavremenije oružje i brojne promene, kao i da je Vojska sada mnogo snažnija i porčio da će Srbija nastaviti da je jača.

Vučić je rekao da je jutros imao odlične razgovore sa mađarskim premijerom Viktorom Orbanom i da će Srbija, koja nije NATO zemlja i ne želi da bude jer želi da čuva vojnu neutralnost i Mađarska koja jeste članica NATO, sarađivati u mnogim oblastima koje se tiču borbe protiv terorizma i upotrebe savremenih vojno-policijskih sredstava.

Ta saradnja, prema njegovi rečima, obuhvatiće sve oblasti, od proizvodne do vežbovne.

"Danas mogli da vidimo prvi put bespilotne borbene letelice C H 95 i drugi put C H 92, ali i naše "Vrapce" koji su gađali uspešno i sve skoro pogodili. Dalje razvijamo naše dronove i naručili smo i pre kraja godine moći ćete da vidite naše dronove Kamikaze, koje smo već kupili i rezervisali", istakao je Vučić.

(Telegraf.rs)

Video: Prljavi inspektor Blaža na premijeri filma Poslednji krug momci

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Bisa

    22. april 2023 | 15:26

    Imamo jaku vojsku što je najvažnije za sigurnost jedne države.

  • Neka

    22. april 2023 | 14:44

    Impresivan prikaz nase vojske. Jacanjem vojske obezbedjujemo mir i stabilnost Srbije.

  • Vesna

    22. april 2023 | 14:40

    I standard u vojsci kao i vojna oprema i naoruzanje pokazuju koliko je Srbija oubiljna drzava.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA