NEMA KRIZE: Ministrima 55 miliona za službena putovanja!
Predsednik, poslanici, ministri i njihovi najbliži saradnici neće smanjiti službena putovanja iako je državna kasa u "debelom minusu".
Rebalansom budžeta izdvojeno je više novca za vožnju službenim automobilima i avionima nego što je to bilo predviđeno budžetom za ovu godinu.
Sve državne institucije dobile su "bonus" milione za putovanja po Srbiji i inostranstvu - od predsednika države, koji je dobio samo milion više, pa do Generalnog sekretarijata Vlade koji je "ojačan" sa dodatnih 55 miliona dinara.
Generalni sekretar Vlade Veljko Odalović tvrdi da, uprkos povećanom budžetu, ministri i njihovi službenici neće preći više kilometara nego što je bilo predviđeno.
- Više novca je izdvojeno jer moramo da vratimo dug avio-službi, koji se nagomilano još od 2010. godine i iznosi upravo oko 55 miliona dinara, kolika je sada i razlika u odnosu na budžet. To je jedini razlog - kaže Veljko Odalović.
Premijer Srbije Ivica Dačić dobio je za tri miliona dinara više novca, ali se to pripisuje i njegovim dodatnim aktivnostima u resoru policije.
Od vicepremijera, najviše novca za putovanja dobili su ministar za spoljnu i unutrašnju trgovinu Rasim Ljajić (četiri miliona) i potpredsednica za evropske integracije Suzana Grubješić (3,5 miliona dinara).
Najmanje od svih potpredsednika dobio je Jovan Krkobabić, za koga je izdvojeno samo milion dinara.
- Troškove službenih putovanja sveli smo na najmanju moguću meru. Ponašamo se domaćinski -rekao je Krkobabić.
Srpski ministri imaju u proseku oko pet miliona dinara za putovanja, a izdvaja se Ministarstvo kulture koje je dobilo 13 miliona. Za šefa diplomatije je sada izdvojeno 165 miliona, a budžetom mu je bilo dodeljeno oko 134 miliona.
- Ne trošim pare na službena putovanja i dnevnice. A putujem po gradililištima svaki dan - kaže ministar Milutin Mrkonjić, čiji je resor dobio pet miliona za službena putovanja.
Kancelarija za saradnju sa medijima je najviše "pogođena". Od 600.000 dinara koja su imali u budžetu, rebalans ih je skresao do 100.000 dinara.
(A. T. / Izvor: Večernje novosti)
Video: Da li je manje štetno ako pijemo piće "bez šećera" i zašto je plastika za jednokratnu upotrebu
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.