Selaković: Punopravno članstvo u Evropskoj uniji ostaje naš prioritet

 ≫ 

Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:

  • Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
  • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
  • Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
  • Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
  • Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
  • Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
  • NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
Odgovor na komentar korisnika zac
Ime je obavezno
E-mail adresa je obavezna
E-mail adresa nije ispravna
*otkucano <%commentCount%> od ukupno <% maxCommentCount %> karaktera
Komentar je obavezan

<% message.text %>

Komentari

  • Dinko 2

    16. decembar 2020 | 23:29

    U isto nesretno vrijeme, dijalektika izgradnje pravnog, političkog i društvenog sustava EU zapala je u slijepu ulicu. Mnoge i čudne stvari se događaju. Najveći paradoks ove situacije je to što je veliki Vučićev prijatelj, mađarski neprikosnoveni vođa Orban, Srbiji i Vučiću „pokakio se pod prozor“. Uz pomoć poljskih oligarha Orban je izazvao takvu krizu u EU oko proračuna za sedmogodišnje razdoblje, da je upravo za vrijeme njemačkog predsjedanja EU učinio Angelu Merkel impotentnim svjetskim liderom, na vrhuncu njene moći, nakon što je više od deset godina BILA najmoćnija žena svijeta. Teško bi Bugarska mogla blokirati Sjevernu Makedoniju i domino efektom cijeli Zapadni Balkan, da se stvari sa Orbanom i Poljskom nisu tako nepovoljno posložili.

  • Dinko 1

    16. decembar 2020 | 23:26

    Srbija ima paradoksalnu situaciju. Vučić bi sve dao, makar deklarativno, da može reći kako je postigao nekakav napredak, makar i mali, u približavanju Srbije punopravnom članstvu u EU. Istovremeno on je velika prepreka i kočničar tog procesa svojim načinom vladavine i svog poimanja države i demokracije. Taj čovjek svakodnevno izlazi iz okvira ustava Srbije i nikome ništa. Niti da se adekvatno primijeti i komentira što taj radi. U vrijeme dok je Vučić bio na poziciji premijera, Srbija je imala atribute kancelarskog sustava, mada je zvanično imala, i još ima, parlamentarni ustav. Tadašnji predsjednik Tomislav Nikolić jedva se pojavljivao u nekoj važnijoj političkoj ulozi. Prelaskom Vučića na mjesto predsjednika države, počelo je i lagano prebacivanje moći i utjecaja sa premijerske na predsjedničku poziciju. Osim toga, koncem ove 2020.,blokada i zaustavljanje procesa pregovaranja EU sa Srbijom je kolateralna šteta bugarskog veta i blokade otvaranja pregovora EU sa Sjevernom Makedonijom. Tome je svakako doprinijela kriza izazvana pandemijom bolesti Covid-19, posljedično gospodarska kriza u EU i svijetu, zasićenost i zamorenost EU proširenjima te očiti manjak kapaciteta za nove integracije. Negativnu sinergiju napravio je Brexit i još mnogi drugi problemi poput izbjeglica, terorizma, zbivanja oko recentnih izbora u USA i tako u nedogled.

  • pero

    16. decembar 2020 | 19:07

    Ma bolje u savez sa Putinom Lukasenkom i Buckom.Kad nece niko sa njima hoce yu nostalgicari komunisti i Rusofili

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA