Nebojša Krstić predlaže ukidanje Tvitera, Fejsbuka i Jutjuba u Srbiji za vreme vanrednog stanja

 ≫ 
  • 18
Nebojša Krstić Printskrin: Youtube/pink.rs, Novo jutro

Marketinški stručnjak Nebojša Krstić predložio je danas da se društvene mreže Tviter, Fejsbuk i Jutjub isključe u Srbiji za vreme vanrednog stanja kako bi se, kako je naveo, suzbila epidemija širenja panike i sprečili njeni potencijalno smrotnosni efekti.

Krstić je u redovnoj kolumni za Blic, koja je objavljena u današnjem izdanju ovog lista, napisao da posle proglašenja vanrednog stanja treba razmišljati o opasnostima koje su potencijalno veće od samog virusa, a to je pre svega panika.

- Na internetu postoji, znači, dobro organizovana grupa tzv. "opinion makera" koji sipaju otrov, lažne vesti i dezinformacije 24/7 - napisao je Krstić dodajući da "ako se mora vršiti dezinfekcija prostora u kojima je infekcija, neophodno je izvršiti deratizaciju javnog javnog prostora od svih koji svesno, namerno i organizovano obmanjuju građane i destabilizuju sistem njihove zdravstvene zaštite".

Naveo je da je u akciji "Sablja" bilo uhapšeno 11.000 ljudi, a da bi sada bilo dovoljno privesti desetostruko manje, u akciji koju je nazvao "Dezinfekcija i deratizacija".

- Iako sam ljubitelj društvenih mreža, predlažem da se Tviter, Fejsbuk i Jutjub isključe u Srbiji momentalno, sve dok traje vanredno stanje, a svestan da je to jedini delotvoran način da se suzbije pandemija širenja panike i spreče njeni potencijalno smrotnosni efekti - napisao je Nebojša Krstić.

Video: Korona virus zatvorio škole u Šangaju: Ovako izgledaju onlajn časovi u Kini

(Telegraf.rs)

Video: Palo prvo ovogodišnje skijanje na Torniku, gužva kao u košnici: Sjajne slike zimske idile

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA