"Leti perje" među Albancima: Kurti sutra svedoči protiv Tačija i Veseljija
Osnovno tužilaštvo u Prištini počelo je da radi na krivičnoj prijavi koju su funkcioneri Samoopredeljenja Aljbin Kurti i Gljauk Konjufca podneli protiv predsednika privremenih prištinskih institucija Hašima Tačija i predsednika Demokratske partije Kosova Kadrija Veseljija, prenose prištinski mediji.
U saopštenju za javnost Samoopredeljenja navodeno je da su Kurti i Konjufca sutra pozvani u tužilaštvo da daju iskaz o tom slučaju.
- Stigao je je poziv da predstavnici Samoopredeljenja Aljbin Kjurti i Gljauk Konjufca sutra izađu pred tužilaštvo i svedoče o slučaju krivične prijave koju smo podneli - navedeno je u saopštenju.
- Predsednik Hašim Tači i Kadri Veselji, tada predsednik skupštine, pod zakletvom su lažno svedočili u tužbi protiv organizacije 'Oko naroda' rekavši da su Kurti i Konjufca deo te organizacije, koju nazivaju terorističkom. Nakon podnošenja krivične prijave, Konjuvca je lažna svedočenja Tačija i Veseljija nazvao pokušajem političkog eliminisanja Samoopredeljenja - kažu u Samoopredeljenju.
U Samoopredeljenju podsećaju da je prošlo sedam meseci otkako su podneli krivičnu prijavu.
- Predsednik Samoopredeljenja Aljbin Kurti i tada šef poslaničke grupe Gljauk Konjufca podneli su 25. aprila krivičnu prijavu protiv Hašima Tačija i Kadrija Veseljija, zbog lažne izjave date pod zakletvom - navedeno je u saopštenju Samoopredeljenja.
(Telegraf.rs/Kosovo Onlajn)
Video: "U Domu zdravlja Voždovac od 10 do 16 časova radnim danima može se obaviti pregled"
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Cika Velja
Koje bre perje leti...leti balega!!!
Podelite komentar
Bas
A u Srbiji slozni😂😂
Podelite komentar
Тодорић
Могу мислити како ће сведочити ПРОТИВ,ха ха хааааа
Podelite komentar