1999. je leteo iznad zapaljenog Beograda na sastanak s Miloševićem: Malo poznati detalji o Lukašenku
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko danas stiže u dvodnevnu posetu Srbiji, tokom koje će mu domaćin biti predsednik Aleksandar Vučić.
On je izjavio da će ga sa radošću dočekati, i podsetio da predsednik Belorusije nikada nije bio protiv interesa naše zemlje. Na dobre prijateljske odnose Lukašenka i srpskog naroda podsetio je i novinar Alekander Zimovski, koji je u svojim memoarima opisao kako je 1999. godine, uprkos NATO preporukama da ne putuje u Srbiju, on ipak odlučio da dođe na sastanak sa tadašnjim predsednikom SR Jugoslavije, Slobodanom Miloševićem.
- Lukašenko je bio jedini šef države koji je tokom bombardovanja posetio našu zemlju i time pokazao ljubav prema srpskom narodu. Lukašenko jako dobro poznaje našu poziciju i stanje u Srbiji - izjavio je Vučić prilikom dvodnevne posete Belorusiji u junu ove godine.
Председник Лукашенко je једини шеф државе који је дошао у нашу земљу током бомбардовања НАТО, што Србија не може да заборави. Тада је показао велико срце и љубав према српском народу. Cа председником Белорусије Александром Лукашенком о билатералним односима који су одлични.A post shared by Александар Вучић (@avucic) onView this post on Instagram
Na to je podsetio je i novinar, jedan od nekadašnjih lidera Bel-tele-radiokompanije i voditelj programa "Resonance", Alekander Zimovski, koji je u svojim memoarima opisao svoj let za Beograd tokom vazdušnih napada 1999. godine, gde se našao u pratnji predsednika Lukašenka, koji je iz Minska odletio za Beograd kako bi se sastao sa predsednikom tadašnje SRJ Slobodanom Miloševićem.
- Kada smo poleteli iz Minska, sa čuđenjem i dozom straha smo otkrili padobrane ispod svojih sedišta. Ležali su na mestu na kom su obično smešteni prsluci u avionima. Pravi vojni padobrani, pokazali su nam kako da ih pričvrstimo - priseća se Zimovski.
NATO je i pre poletanja predsedničkog aviona javio da ne može garantovati bezbednost, navedeno je u memoarima, ali se na put ipak krenulo.
Sastanak lidera održan je u rezidenciji nedaleko od Beograda. Razgovori predsednika trajali su oko tri sata, dok su se u pozadini čule detonacije, pojačane zvukom sirena.
Predsednik Lukašenko stigao je i da obiđe grad tom prilikom i vidi neke od pogođenih lokacija, naveo je novinar.
- Prilično sablasan prizor kada nema polovine zidova, i kreveta, samo fragmenata neke medicinske opreme, koji vise na ruševinama. Stvarni udar bombe ili rakete izgledao je vrlo depresivno - kaže Zimovski.
Video: Predsednici Rusije i Belorusije izašli na ski stazu
(Telegraf.rs)
Video: U porti manastira Gračanica osvećen i naložen badnjak
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Toni
Negde sam procitao kako je Gosp, Vucic izjavio da nas nemci nisu bombardovali nemoj tako Vucko procitaj malo vise o tome procitaj izjavu Maas sta je proletos izjavio da smo spravom Srbiju bombardovali samo nije me cudilo sto je Joska Fischer ministar inostranih poslova potpisao bombardovanje jer generali fasisti vode glavnu rec kao i u ameriki.
Podelite komentar
Toni
Treba jos pisati o coveku iz istocne nemacke koji je takodje bio za vreme bombardovanja u Beogradu koji se svemu ovome zlu protivio.
Podelite komentar
Zakopavanje sjenke
Kako vrijeme odmice sve jasnije se vidi da je Milosevic bio u pravu.
Podelite komentar