Predsednik Srbije na sastanku sa francuskim ambasadorom
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je danas ambasadora Francuske Republike Žan-Luja Falkonija, sa kojim je razgovarao o bilateralnim odnosima, kao i o budućnosti politike proširenja Evropske unije, nakon predstavljanja francuskog predloga za izmenu metodologije pristupnog procesa.
Vučić je izrazio zahvalnost predsedniku Makronu za gostoprimstvo prilikom prošlonedeljne posete Parizu, kao i na mogućnosti da nastave razgovor o jačanju političkog dijaloga i ekonomske saradnje, vođen tokom zvanične posete predsednika Francuske Srbiji u julu ove godine. On je rekao da su za Srbiju od izuzetne važnosti dobri odnosi sa Francuskom, s obzirom na njen ugled i uticaj u svetu, prenosi Služba za odnose sa medijima predsednika Republike.
Vučić je zahvalio ambasadoru Falkoniju na inicijativi da pojasni francusku ideju o reformisanju procesa pristupanja Evropskoj uniji, s obzirom na to da je članstvo u EU spoljnopolitički prioritet Srbije.
Са амбасадором Француске Републике @FalconiJL разговарао сам о билатералним односима, као и о будућности политике проширења ЕУ, након представљања француског предлога за измену методологије приступног процеса. pic.twitter.com/oTogCanQLn— Александар Вучић (@predsednikrs) November 20, 2019
- Verujemo predsedniku Makronu i njegovim političkim procenama, ali nam je u isto vreme važno da dobijemo jasan odgovor šta će biti sa evropskim integracijama Srbije i na šta možemo da računamo kad ispunimo određene kriterijume - rekao je predsednik Srbije.
Ambasador Falkoni je rekao da je predlog predsednika Makrona sveobuhvatan sa ciljem da dovede Evropsku uniju u stanje da dobro funkcioniše uz više zemalja članica, jer je pozicija Francuske jasna - cilj pristupnog procesa je punopravno članstvo za kandidate koji sprovedu sve neophodne reforme.
On je istakao da, kada je reč o Srbiji, bez obzira na eventualnu izmenu metodologije, mora biti uzet u obzir dosadašnji napredak na evropskom putu.
Takođe je naglasio da francuski predlog mora da sačeka novu Evropsku komisiju, jer, da bi zaživeo, neophodno je da bude usaglašen sa zemljama članicama i evropskim institucijama.
Dvojica sagovornika razgovarali su i o realizaciji konkretnih zajedničkih projekata, posebno u oblasti infrastrukture.
(Telegraf.rs)
Video: Željka Bojić je jedna od njih, ona čeka na transplantaciju jetre i ima samo jednu poruku
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
mihailovic
Svaki susret sa predsednikom ili ambasadorom jedne od zemalja koje su vojni Nato EU okupator od 1999-2019 i jos uvek u juznoj Srbiji Kosovo i Metohiji su suprotni postojecem Ustavu Srbije u prevodu otvoreno se krsi postojeci Ustav Srbije a Ustavni sud i njihove sudije kao da nepostoje osim na debelim platnim spiskovima.
Podelite komentar
mihailovic
Pa zar nije nivo susreta predsednik sa predsednikom a ministar inostranih poslova sa ambasadorima zemalja Nato EU okupatora juzne Srbije Kosovo i Metohije ?
Podelite komentar
Krusik
Sta kazu nadlezne institucije?
Podelite komentar