Tužilac iz Prištine: Nemamo dovoljno dokaza da podignemo optužnicu protiv Radoičića

  • 2

Ako političari iz Prištine i Beograda imaju informacije o ubistvu Olivera Ivanovića, neka se jave državnom tužilaštvu Kosova, kaže za Insajder tužilac Sile Hodža, koji vodi istragu u slučaju ubistva Ivanovića.

On tako odgovara na izjavu predsednika tzv. Kosova Hašima Tačija da je Milan Radoičić, potpredsednik Srpske liste, glavni osumnjičeni za ubistvo lidera Građanske inicijative SDP i da je ono počinjeno po nalogu vlasti u Beogradu, ali i navode direktora Kancelarije za KiM Marka Đurića da su „sve sigurniji da su ubistvo naložile sadašnje vlasti u Prištini“.

- Ostavite te političke izjave. Bilo ko od političara i iz Prištine i iz Beograda ko nešto zna o ovom slučaju, neka se javi Tužilaštvu. Mi smo otvoreni za njih u tom pogledu. U državnom interesu je da se otkriju ubice Olivera Ivanovića - kaže Hodža.

Na podsećanje da je predsednik tzv. Kosova Hašim Tači nedavno rekao da je proterao potpredsednika Srpske liste Milana Radoičića sa Kosova, zbog čega se mogao steći utisak da je reč o političkom procesu, Hodža kaže da tu izjavu Tačija nije video.

Na istrazi Olivera Ivanovića paralelno rade Beograd i Priština-Foto: Tanjug/AP

On navodi da Milan Radoičić ima status osumnjičenog u ubistvu Ivanovića, ali i da još nema dovoljno dokaza da protiv njega podigne optužnicu.

- Istraga je i dalje u toku. Neke dokaze protiv Radoičića imamo, ali ne dovoljno da podignemo optužnicu - kaže tužilac.

Kako on navodi, osim Radoičića, status osumnjičenih za ubistvo Ivanovića imaju još četiri osobe. Reč je o Marku Rošiću i Nedeljku Spasojeviću, koji se u pritvoru nalaze još od 23. novembra prošle godine.

Prema rečima Hodže, isti status ima i policajac Dragiša Marković, koji je sumnjiči i za odavanje službene tajne, budući da je sa mesta ubistva Ivanovića pozvao telefonom srpske organe bezbednosti. Marković se brani sa slobode, ali je u obavezi da se jednom nedeljno javlja policiji.

Kosovski tužilac navodi za Insajder da je i sekretarica Olivera Ivanovića - Silvana Arsović takođe osumnjičena da je umešana u ubistvo lidera GI SDP. Ona je privedena 26. novembrapod sumnjom da je pomagala u izvršenju krivičnog dela teško ubistvo.

Oliver Ivanović ubijen je 16. januara 2018. godine ispred kancelarije u Kosovskoj Mitrovici-Foto: Tanjug/AP

Ksenija Božović, funkcionerka GI SDP, ranije je rekla da su Silvanu Arsović policajci ispitivali u vezi sa kamerama i rekla da postoje brojne sumnje da u njihove tvrdnje, koje su kontradiktorne.

- Na primer, tvrdnja da je Arsović snimljena kako silazi niz stepenice iako kamere navodno nisu radile od 4. do 16. januara do pet minuta posle ubistva. U momentu ubistva ona je jedina bila u kancelariji. Ona je rekla da je tri puta išla niz stepenice, a kamere su pokazale jedanput. Kako su kamere pokazale, a kamere nisu radile? Veze s vezom nema - ispričala Božović, u vreme kada je Arsović puštena na slobodu.

Oliver Ivanović ubijen je 16. januara 2018. godine ispred kancelarije u Kosovskoj Mitrovici. Na istrazi njegovog ubistva paralelno rade Beograd i Priština, ali i dalje nema optužnica, dok se tužilaštva međusobno optužuju za nesaradnju.

(Telegraf.rs/Insajder)

Video: Isidora Simijonović: Film "Volja sinovljeva" je bio izazovan u svakom smislu, mislim da smo uspeli

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • rodoljub

    15. mart 2019 | 21:08

    Nisu ni Amerikanci imali dokaye protiv Sadama Huseina, a ipak su bombardovali Irak da bi pljackali naftu. Njihovi puleni - Siptari su naucili sve od CIA-NATO bande.

  • Poaro

    15. mart 2019 | 19:27

    Ni kada ste hapsili niste imali dokaza za privođenje, ali vam nečoveštvo, nemoral, bezobrazluk, oholost i ljudska bezvrednost omogućavaju da nekažnjeno maltretirate nešiptarski živalj na KiM.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA