Srbija nije sprovela nijednu od preporuka o sprečavanju korupcije među poslanicima, sudijama i tužiocima
Antikorupcijsko telo Saveta Evrope zaključuje da je nivo usklađenosti sa preporukama "globalno nezadovoljavajući"
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Pele
Treba objaviti koliko poslanika ima sa više funkcija. Naprimer pored poslaničkog mandata su direktori javnih republičkih preduzeća ili članovi upravnih odbora. Neka se to objavi. Direktno su takvi u sukobu interesa.
Hana
E ovo je istina
Ateista
Trebaće mnogo mnogo vremena da se nešto uradi jer tim merama biće pogođeni mnogi koji trebaju to da urade.Veliki su to lanci korupcije a još više zamršeni tako da nije lako preseći pravu kariku,ponekad ta karika i sama od sebe pukne.