Nikolić: Neću priznati Kosovo ni po cenu odustajanja od članstva u Evropskoj uniji
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Čeda Cvetković
Priča o Kosovu je, naravno, drugačija od utiska koji se stiče izjavama poput izjave predsednika Republike da neće nikada priznati Republiku Kosovo i po cenu neulaska Srbije u Evropsku uniju. Amerika i EU neće ni tražiti da Srbija zvanično prizna nezavisno Kosovo. Njihova politika je jasno vidljiva: dogovorima između Beograda i Prištine o tzv. tehničkim pitanjima postojeća vlast Albanaca na Kosovu će ostvariti svoje ciljeve i neće imati većih problema što Srbija neće i deklarativno da prizna Republiku Kosovo. Kada Srbija i Republika Kosovo budu članice Evropske unije odnosi će se na Zapadnom Balkanu suštinski pomeniti. Da li će Srbija postaviti uslov o svom pristupanju Evropskoj uniji ako Unija primi u članstvo Republiku Kosovo? To za sada niko nezna.