TITO JE TVRDIO DA SU U JASENOVCU UBIJANI HRVATI I KOMUNISTI, A NE SRBI?! Otkrivena najveća TAJNA Jugoslavije
Bio je večiti vladar na Balkanu, car nad carevima, doživotni predsednik SFRJ i sin naših naroda i narodnosti, ali Josip Broz Tito imao je jednu tajnu koju je "krio kao oči u glavi". Maršal nikada nije smeo da ode u USTAŠKI LOGOR JASENOVAC gde su zverski ubijani Srbi, Jevreji i Romi!
Prema istorijskim podacima Koncentracioni logor Jasenovac prestao je da postoji 22. aprila 1945. godine.
Naime, tog datuma, i ako dosta dugo posle oslobođenja Beograda logoraši ovog zloglasnog logora izvršili su proboj, a više od 90% logoraša je poginulo u tom jurišu.
2. maja 1945. godine u njega su ušle jedinice JNA. Od tada je ovaj logor smrti slobodan, ali se on nikako nije uklapao u strategiju zaborava koju je vodio Tito uz pomoć Bakarića i Krajačića.
Zanimlljivo je to da se Josip Broz Tito nikada nije pojavio u Jasenovcu i ako su u tom logoru kasnije podignuti spomenici i održavane razne ceremonije, ali su na njima uvek govorili republički funkcioneri na vlasti, partiji i društveno-političkim organizacijama (u najviše slučajeva iz SR Hrvatske).
Odgovor zašto Tito nikada nije posetio Jasenovac , a mnoge druge spomenike jeste i zašto je to čuvao kao najveću tajnu, prema mnogim istoričarima može se naći u politici koju je sam Broz i njegov najuži krug ljudi vodio, a ona je glasila da Jasenovac nije bio koncentracioni logor i da u njemu nije vršen genocid, te da je u njemu nastradalo najviše Hrvata i komunista (antifašista), a ne nevinih Srba, Jevreja i Roma.
U svedočenjima Miroslava Krleže i Milovana Đilasa može se naći još jedan podatak koji govori o Titovom odbijanju da prizna da su u Jasenovcu ubijani Srbi, Romi i Jevreji.
Tako se može naći i priča po kojoj Broz nije dao da Franjo Tuđman ode na robiju zbog Jasenovca?!
Sredinom šezdesetih na Spomen području Jasenovac trebalo je da bude postavljena spomen-ploča na kojoj je trebalo da bude uklesano da je u logoru pobijeno 600 hiljada Srba, a kako tvrdi portal Express to je nekoliko puta više nego što je ustanovljeno utvrđivanjem identiteta žrtava.
Međutim, bivši predsednik Hrvatske Franjo Tuđman je bio protiv toga jer je u tome prepoznao tendenciju dokazivanja kolektivne krivice Hrvata pa je krajem 1965. napisao rezime rada, u kojemu je objasnio zašto isticanje takvog broja smatra pogrešnim i štetnim.
Radovi na postavljanju spomen-ploče bili su zaustavljeni a sasvim je jasno na čiju intervenciju. Sedam godina kasnije, protiv Franje Tuđmana podneta je optužnica da je “učestvovao u obaranju postojećeg društvenog sistema”.
Miroslav Tuđman optužnicu je odneo Miroslavu Krleži, koji je pročitao i rekao: “To je dim“.
Nakon toga Krleža se obratio Josipu Brozu Titu. Posle te intervencije Tito je izrekao najpoznatiju rečenicu: “Tuđmanu ne pakovati“. To je značilo da Udba ne sme podmetati dokaze i da sud ne sme biti preoštar.
(Telegraf.rs)
Video: Gužve na hrvatsko-srpskoj granici: Kilometarske kolone
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
:::
U Hrvatskoj se sve vreme posle DSR pokušava na manje ili viśe suptilne i kamuflirane načine umanjivati i relativizovati broj i karakter stradalnika u Jasenovcu. To je naroćito intenzivitrano pred i posle nezavisnost Hrvatske. Međutim po meni je problem kako Srbija reaguje na to. I previśe pasivno. Kao pozitivan primern bi trebali uzeti Izrael i njihove reakcije i otpor kada neko pokuśa da ospori i relativizuje holokaust i stradanje Jevreja u njemu.
Podelite komentar
Toni Amsterdam
Zasto trujete decu laznim podacima? Tito je tvrdio????? Sram vas bilo.
Podelite komentar
aaa
Kakve ste vi lažljive barabe.
Podelite komentar