Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Sale
Radim u PD drustvu gde je na snazi ono staro radno vreme,po meni i najbolje 7-15.Smeta mi kvalifikacija kada Premijer kaze da se u drzavnim preduzecima ne radi nista,ja ne dizem glavu od posla,a cesto ostajem i prekovremeno,plata nam je ispod republickog proseka,a administracija verovatno najmanja u drzavi.Podrzavam uvodjenje platnih razreda jer smatram da plata treba da bude po strucnoj spremi radnog mesta svima u Republici jednaka,kako bi konacno skola dobila na znacaju,a ne partijska knjizica ili slihtanje direktoru.Pozdrav
Iv
Pa kako radim u zdravstvu, radno vreme mi pocinje od 07:00, eto i zdravstvo je javni sektor i meni ce smanjiti platu. Ne postoji nacin na koji bih mogao da radim kako rece 2-2.5h dnevno, vec vrlo cesto ostajem duze na poslu. Radim na Institutu gde se podrazumeva da obavljam i naucni rad, medjutim naucnim radom se bavim kod kuce u svoje slobodno vreme, jer u radno vreme ne stizem. Sramota je da se pezorativ "javni sektor" upotrebljava i za zdravstvo, koje je nazalost razjedinjeno, jer odredjeni procenat korumpiranih/preplacenih lekara zivi lagodno i nije ih briga za bilo kakva umanjenja, dok je nas koji zivimo od plate i te kako briga.
Goran
Posto je javni sektor sirok pojam. Ubuduće bi mogli malo konkretnije na koji se deo javnog sektora odnose takve i slicne izjave.