Kada su bogati postali bogatiji, a sirotinja siromašnija u Jugoslaviji? Sve lekcije o našoj prošlosti i nasleđu
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Buki
Vreme je da sednu ljudi od struke ( inzenjeri, ekonomisti.......) koji nisu optereceni ideologijom I da argumentovano diskutuju o bivsoj zemlji I sadasnjim zemljama. Brojke I primeri da budu osnova za diskusiju, gde smo bili, a gde smo sada. Zivim u inostranstvu I skoro svaki vikend provodim sa kolegama koji pricaju o svojim nekadasnjim poslovima u SFRJ. Poslovi koje su radili u gradevinarstvu, masinskoj industriji, vojnoj, avio indistriji, skolstvu, kompjuterima, farmaceutskoj industriji......njihova saradnja sa najvecim svetskim firmama, ......to danas niko u politici na Balkanu ne spominje. Neverovatno kako se divni primeri danas izbegavaju. A mladi pobegose.
Mujo
Ono je bilo normalnije od ovog danas. Uz sve mane I prednosti.
Andreja
Priznajem samo jednu drzavu SFRJ i samo jednu himnu HEJ SLOVENI sve posle njih su samo lose kopije