Najnoviji izveštaj iz Skoplja: Evo koliko je povređenih iz diskoteke smrti na lečenju u inostranstvu

A. P.
A. P.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Makedonsko Ministarstvo zdravlja saopštilo je danas spisak bolnica u inostranstvu u kojima se leče povređeni u požaru u kočanskoj diskoteci Puls u nedelju u zoru.

Na lečenju u inostranstvu je do sada upućen 101 pacijent. U Srbiji se pacijenti iz Severne Makedonije nalaze u tri zdravstvena centra, na VMA, u Kliničkom centru Srbija i Kliničkom centru u Nišu.

Osim u Srbiji pacijenti su na lečenju u Bugarskoj, Sloveniji, Hrvatskoj, Grčkoj, Italiji, Austriji, Belgiji i Litvaniji.

Takođe, povređeni iz Severne Makedonije su na lečenju u Turskoj , Švedskoj, Mađarskoj i Poljskoj. Prema poslednjim najavama iz ovog resora, još tri osobe biće upućene na lečenje u Tursku, a sedmoro u Španiju.

U Srbiji je na lečenju 30 pacijenata. u Bugarskoj 15 povređenih, u Sloveniji dva pacijenta, u Hrvatskoj je hospitalizovano pet osoba, a u Grčkoj 12 povređenih.

U Italiji su na lečenju četiri pacijenta, Austriji šest povređenih, Belgiji četiri, a u Litvaniji četiri pacijenta. U Turskoj je na lečenju 12 povređenih, Švedskoj dva, Mađarskoj šest i Poljskoj dva pacijenta.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Zapalio se kamion pre naplatne rampe u Obrenovcu, brzom reakcijom vozača sprečena veća katastrofa

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA