
Kočani se spremaju za najmasovniju sahranu u Makedoniji: "Tuga će se tek osetiti kada prođe dejstvo lekova"
Tragedija u Kočanima će, kako kažu mnogi iz ovog grada, još jače da se oseti narednih dana kada se bude smanjivalo dejstvo tableta za smirenje, pod čijim su uticajem mnogi. Većina od 59 preminulih su iz Kočana i drugih prigradskih mesta.
Zbog toga mehanizacija Javnog komunalnog preduzeća radi na proširenju i uređenju prostora Gradskog groblja.
Nakon što se u Skoplju završe obdukcije, tela nastradalih će biti vraćena u Kočane i predata porodicama.
Prema nezvaničnim informacijama, nakon toga u Kočanima će biti obavljena masovna sahrana, koja će biti najmasovnija u istoriji Makedonije.
Podsetimo, najmanje 59 osoba stradalo je u požaru koji je izbio u noći između subote i nedelje u diskoteci Puls u Kočanima. Najmlađa žrtva imala je svega 14 godina. Među povređenima je najmanje 150 ljudi, koji su prebačeni u bolnice u Kočanima, Štipu i Skoplju, a nakon toga vršen je hitan transport u okolne zemlje. U Beograd je u nedelju veče avionom Vojske Srbije dovezeno 12 pacijenata.
Ekipa Telegraf.rs sinoć je u Kočanima zabeležila potresne scene. Stanovnici ovog grada su u suzama stajali u redu kako bi zapalili sveće za nastradale sugrađane. Razgovarali smo i sa Andreom, koja je bila u diskoteci i samo pukom srećom je izbegla smrt.
Inače, u diskoteci je kobne večeri nastupao bend DNK, čiji su članovi poginuli, a deo povređenih prebačen je u bolnice.
U trenutku izbijanja požara u objektu je bilo najmanje 1.500 ljudi. Na snimcima koji kruže mrežama vidi se kako se gosti diskoteke vesele, dok su kraj bine aktivirane prskalice. U jednom trenutku prskalice udaraju do plafona i snimljen je trenutak kako plafon kreće da gori. Gosti su u panici pokušavali da ugase vatru, koja je munjevitom brzinom počela da guta krov.
Inače, diskoteka čiji vlasnik je juče uhapšen, imala je falsifikovanu dozvolu za rad. Do sada je privedeno 15 osoba, među kojima i državni funkcioneri, a za deset osoba je sinoć određen pritvo. Deo osumnjičenih povređen je u požaru i oni se nalaze u bolnici.
Nakon tragedije u Kočanima, u Srbiji je 18. mart proglašen za Dan žalosti.
Sve najnovije informacije pratite u našem blogu.
(Telegraf.rs)
Video: Građani gađali jajima kuću gradonačelnika u Kočanima
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.