Dodik: Srpska se moli da Srbi nikada više ne dignu ruku jedni na druge

E. T.
E. T.    
Čitanje: oko 2 min.
  • 7

Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik oglasio se na Tviteru uoči najavljenih protesta u Beogradu i poručio da se "Srpska moli da Srbi nikada više ne dignu ruku jedni na druge".

Njegovu objavu prenosimo u celosti:

"Subota je trebalo da bude istorijski dan za nas iz Republike Srpske. Narodna skupština Srbije je trebalo da prvi put od potpisivanja Dejtona, čiji je garant, razmatra pitanje stanja u BiH i Republici Srpskoj. Naši neprijatelji su to sprečili. Oni koji ne žele jaku Srbiju, oni koji se boje srpskog jedinstva, učinili su sve da do toga ne dođe.

I nije to prvi put.

Kada god je zajedništvo bilo preko potrebno srpskom narodu, nalazili su se oni koji su ga podrivali. I umesto demonstracije sloge, u subotu ćemo imati demonstracije koje nas vode u podele.

Subota je veliki test za građane, ali i za državu Srbiju. Udar na državu mora da stane. Subota je dan kada će se jasno kao na dlanu videti ko je spreman da čuva državu i služi svom narodu, a ko sudbinu svog naroda i države stavlja u ruke gospodara stranog služeći njemu.

Obojene revolucije uvek imaju cilj da ruše i prave nered i uvek se nasilje na kraju završi tragično. Verujem da srpski narod neće dozvoliti da sam kreira tragediju. Udar na državu uvek prate petokolonaški mediji, novac iz stranih izvora.

Kada istaknu našu zastavu kamuflirajući odanost narodu, a demonstriraju lažni patriotizam. Ovo je napad na Srbiju s ciljem da na ulici nekakvim plenumima sruše demokratski izabranu vlast koju predvodi Aleksandar Vučić i Srbiju uvedu u višedecenijsku destabilizaciju i lak plen za neprijatelje Srbije.

Republika Srpska je zahvalna i podržava predsjednika Aleksandra Vučića. Podržavamo suverenitet Srbije zasnovan na nacionalnim, narodnim interesima. Republika Srpska čvrsto stoji uz predsednika Srbije, koji je Srbiju ponovo učinio snažnom, jakom i poštovanom.

Republika Srpska se moli da Srbi nikada više ne dignu ruku jedni na druge. Republika Srpska voli Srbiju", navodi se u objavi Milorada Dodika.

(Telegraf.rs)

Video: Apelujem na sve učesnike sutrašnjeg skupa da se izbegne po svaku cenu scenario sukoba

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • MN CG

    14. mart 2025 | 16:24

    Svako normalan se moli za miri! Teško našem narodu ne treba im nepijatelj kad ga ima među svojim. Ovakve stvari u vrijeme posta rade samo izrodi i sluge tuđinca. Bože oprosti im neznaju što čine!?!

  • Srbin-nikad jugosloven i komunista

    14. mart 2025 | 16:42

    Pa digli su i dižu kroz celu istoriju. Najveći neprijatelji i ubice Srba su Srbi koji se odriču svog porekla i vere. 1905. 1941. 2001. a evo i sada 2025. i dalje imamo Srbe koji za tudje interese i strane države ruše Srbiju i patriotsku vlast da bi doveli one koji mrze sve srpsko, a ponajviše SPC i koji bi poslušno prihvatali svaku naredbu zapadnih gospodara. Šta su muslimani, iliti tzv. Bošnjaci kako sada sebe zovu nego Srbi koji su pod Turcima primili islam? Šta su tzv. Crnogorci koji su svi do jednog do 1948. bili Srbi? Šta su tzv. Severni Makedonci sa izuzetkom malobrojnih Bugara na istoku zemlje, a koji su naterani od strane prvo Bugara, pa onda Tita da iz prezimena izbacuju "ić" i stavljaju nastavke "ski" ili "ev"? Šta su oni Hrvati koji se prezivaju na "ić" koji su bili i katolici i pravoslavci koji su terani u katoličanstvo a ako ne bi prihvatili bili bi ubijeni ili proterani? Šta su oni koji su se krili iza jugoslovenstva a ubijali Srbe i crkve pretvarali u štale u ime "bratstva i jedinstva" i SFRJ? Najgori Turci su bili poturice, najkrvoločnije ustaše Srbi, najostrašćeniji srbomrsci i Milogorci upravo Srbi, najostrašćeniji Makedonci takodje Srbi, i najsuroviji Jugosloveni i ubice Srba upravo Srbi komunisti. Džaba pričaš Dodiče kad smo uvek imali i imamo izdajnike i korisne idiote koji svesno ili nesvesno rade protiv Srba i Srbije za tudje interese.

  • Trenutno

    14. mart 2025 | 17:05

    Najveci neprijatelj srba je vucic.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA