Oglasio se i Zoran Milanović posle presude Dodiku: "U kom veku živimo, kolonijalni upravnik želi..."

A. P.
A. P.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 4

Predsednik Hrvatske Zoran Milanović upitao je u kom veku ljudi danas žive kada kolonijalni upravnik želi da izbaci iz politike najpopularnijeg političara među Srbima u BiH Milorada Dodika, te istakao da to neće uplašiti Srbe.

"Dodik je najpopularniji političar među Srbima u BiH. To je taj evropski način koji je totalno pogrešan. Nije ni nasilan. To je neko petljanje, podmetanje, pokušaj da demokratski izabranog predstavnika srpskog naroda, s kojim smo imali puno razmirica, izbace iz političkog života jer nije poslušao naredbu kolonijalnog upravnika, davno penzionisanog nemačkog političara. U kom veku mi živimo", upitao je predsednik Hrvatske prenosi RTRS.

Milanović je na konferenciji za novinare rekao, povodom presude za predsednika Republike Srpske, da "će se to sutra dogoditi i Hrvatima".

"Neko misli da će ovako zastrašiti Srbe, neće. Revoltiraće ih", rekao je Milanović i dodao da "ne brani Dodika".

Milanović smatra da sa Srbima treba pokušati naći zajednički jezik i dogovor.

" Mi moramo gledati da i sa Srbima, koji se sve vreme ponašaju kao da im je tesna koža, pokušamo da nađemo zajednički jezik i dogovor. Ne tako da u crno zavijemo nekog trećeg, što zloguke ptice iz Sarajeva stalno ponavljaju. I da imamo zlu nameru, nismo u stanju. Hoćemo samo jednaka prava, da Hrvati biraju svoje predstavnike, ništa drugo", rekao je Milanović.

On smatra da se, kako je rekao, neće Srbi tako lako otcepiti od BiH, ali da im se ovako pomaže.

(Telegraf.rs)

Video: Uporedili smo cene u marketima i začudili se

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA