U Hrvatskoj stižu pozivi za vojnu vežbu: Ko ih dobija i zašto?

M. M.
M. M.  

Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:

  • Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
  • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
  • Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
  • Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
  • Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
  • Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
  • NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
Ime je obavezno
E-mail adresa je obavezna
E-mail adresa nije ispravna
*otkucano <%commentCount%> od ukupno <% maxCommentCount %> karaktera
Komentar je obavezan

<% message.text %>

Komentari

  • Darosava

    16. februar 2024 | 11:26

    Srbija spava dok se komšiluk obučava kako delovati kod kataklizmičnih događanja. To se ne odnosi samo na ratna stanja i razaranja već i na prirodne katastrofe. U onoj nekadašnjoj Jugoslaviji u školama se učio predmet pod nazivom ONO i DSZ (opšta narodna odbrana i društvena samo- zaštita) od petog do osmog razreda za oba pola. Tu se učilo o oružju a i izvodila se gađanja sa puškom M-48 na strelištu. Pored učenja o korišćenju oružja učilo se i kako postupiti u pozadini prilikom borbenih dejstava a i prirodnih katastrofa. Onda su muškarci odlazili na odsluženje vojnog roka a po povratku u svoje radne organizacije upisivani su u rezervni sastav a u firmama u CZ (civilna zaštita). Vojnici u rezervnom sastavu su imali vojne vežbe do najmanje sedam dana u godini i dobijali su dnevnice kao nadoknadu zbog odsustva sa posla. U firmama se organizovale CZ i bile su obavezne kao radna obaveza gde se trenirali za spašavanje iz ruševina, previjanje ranjenih, nošenje na nosilima, gašenje požara i sl. Za ove lekemude i narcise sve osim kafića, zadimljenih budžaka, lopovskih splavova i tulumarenja je gubljenje vremena. Pod hitno uvesti služenje vojnog roka od 12 meseci, u firmama bilo državnim ili privatnim uvesti CZ i to kao radnu obavezu koja podleže zakonu o radu i uspostavljanje rezervnog sastava od onih koji su odslužili vojni rok. Najmanje jednom godišnje izvesti vojnu logorsku vežbu u trajanju najmanje od sedam dana.

  • Vlada

    16. februar 2024 | 11:10

    Ajde komšije vreme je da pomognete ukrajincima

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA