Policijski pas u autu našao 11 kilograma heroina: Na granici kod Dubrovnika uhapšeni Albanci
Hrvatska granična policija kod Dubrovnika otkrila je u vozilu albanskih registarskih tablica više od 11 kilograma heroina uz pomoć psa za detekciju droga.
U vozilu su bila dva državljanina Albanije koji su uhapšeni.
Nakon osnovne granične kontrole policijski službenici Stanice granične kontrole Gruda, profiliranjem putnika u vozilu, posumnjali su na krijumčarenje droge nakon čega su vozilo i osobe izdvojeni u drugu liniju granične kontrole te je angažovan službeni pas za detekciju droga Hunt koji je pozitivno reagovao na prisustvo droge u središnjem delu vozila.
Na osnovu naloga sudije istrage Županijskog suda u Dubrovniku izvršena je pretraga vozila kojom je u prepravljenom prostoru ispod menjača brzina i naslona za ruku pronađeno 20 paketa s ukupno 11, 035 kg heroina, saopštila je Policijska uprava dubrovačko-neretvanska.
Vozač i suvozač su uhapšeni, a kriminalističkim istraživanjem je utvrđeno kako su heroin nameravali da prevezu iz Albanije na zapadnoevropsko tržište.
Zbog sumnje da su počinili krivično delo neovlašćene proizvodnje i promet drogama osumnjičeni albanski državljani su uz krivičnu prijavu predati pritvorskom nadzorniku ove Policijske uprave.
Ovo je druga velika zaplena droge policijskih službenika Stanice granične policije Gruda na MCGP Karasovići u poslednjih mjesec dana.
Video: Policija uz pomoć psa za detekciju droga pronašla preko 11 kg heroina
(Telegraf.rs)
Video: Vučić: Ogromno interesovanje mladih za stambene kredite, do 15 sati 1.167 prijava
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
ЗР
Ко би други!
Podelite komentar