Objavljen predlog Abazovića za rekonstrukciju Vlade Crne Gore
Građanski pokret URA objavio je predlog za rekonstrukciju 43. Vlade Crne Gore. Inicijativu su potpisali poslanici koalicije "Crno na bijelo" i Socijalističke narodne partije (SNP). Nastavljena sednica Skupštine Crne Gore.
Skupština Crne Gore raspravlja o nepoverenju vladi Dritana Abazovića, a po inicijativi koju je podnelo 36 poslanika Demokratske partije socijalista (DPS), Liberalne partije, Socijaldemokrata, Socijaldemokratske partije (SDP) i Demokratske unije Albanaca.
Da bi vlada pala neophodan je 41 glas poslanika. Razlog za podnošenje inicijative o nepoverenju vladi stranke su podnele zbog potpisivanja Temeljnog ugovora sa SPC.
Ako Abazovićeva vlada preživi današnje glasanje, Skupština će imati priliku da se o sudbini njegovog kabineta ponovo izjašnjava 2. septembra, na zahtev Demokratskog fronta.
U skladu sa najavom predsjednika Vlade @DritanAbazovic, poslanici @pokretura i @snpcgzvanicno potpisali su predlog za rekonstrukciju 43. @VladaCG. pic.twitter.com/uhaQ1lF85B— Građanski pokret URA (@pokretura) August 19, 2022
Deo poslanika koji su činili skupštinsku većinu nakon poslednjih parlamentarnih izbora 30. avgusta 2020. održali su sastanak tokom pauze sednice parlamenta.
Sastanku su prisustvovali lideri DF, PzP, Prave Crne Gore, Ujedinjene Crne Gore, Radničke partije, DEMOS, CIVIS. Na sastanku je bio prisutan i Abazović, ali ne i lider Demokrata Aleksa Bečić.
Jedan od lidera Demokratskog fronta Andrija Mandić, posle sastanka, kazao je novinarima da će premijer Abazović i potpredsednik vlade Joković dostaviti predlog za rekonstrukciju.
Građanski pokret URA objavio je predlog za rekonstrukciju 43. Vlade Crne Gore. Inicijativu su potpisali poslanici koalicije "Crno na bijelo" i Socijalističke narodne partije (SNP).
Posle pauze, nastavljena sednica Skupštine Crne Gore.
Lider Prave Crne Gore Marko Milačić najavio je da je ta partija spremna da povuče odluku da će glasati za smenu Vlade ako premijer podnese detaljan plan rekonstrukcije i podrže ga lideri koji su bili na sastanku, a potom i Demokrate.
Abazović je u parlamentu istakao je i da je pravi razlog za izglasavanje nepoverenja njegovoj Vladi zaplena cigareta u Luci Bar.
O navodima Abazovića, oglasilo se i Specijalno državno tužilaštvo Crne Gore, koje je navelo da će razmotriti da u tim predmetima sasluša i premijera.
Mandić: DF čvrsto na putu dogovora o novoj vladi
Jedan od lidera Demokratskog fronta i predsednik Nove srpske demokratije Andrija Mandić saopštio je večeras, u nastavku vanredne sednice parlamenta, da su dobili predlog za rekonstrukciju vlade koji su potpisali CnB i SNP.- DF-u se ne sviđa sve u ovom dokumentu. Ali to je prilika da svi budemo zajedno. To je prilika da se svi okupimo. Što se DF-a tiče, makar 20 poslanika bi ovo odmah potpisalo. Ne dopada nam se sve, ali pokušavamo da nađemo meru. Očekujemo da bi kroz jednu normalnu proceduru i dijalog, mogli vratiti i uspešnije i bolje. S obzirom na iskustva dve vlade posle 30. avgusta (2020.), mislim da možemo bolje - kazao je Mandić i poručio da DF čvrsto stoji na putu dogovora.
(Telegraf.rs)
Video: Poslednjeg vikenda uoči Nove godine Beograd je prazan
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Бане
Мило се враћа, то је свима јасно. Али, постоји још једна битна ствар, због чега се ми ТОЛИКО бринемо за ЦГ? 1. Након 16 година од отвепљења (па и дуже) понижавања наше државе и народа, шиканирања свих могућих врста, бестидничког признања Косова и Метохије, константног трчања челника из ПГ у Загреб где заједно на све могуће начине убадају прст у око Србији и републици Српској? 2.Где је утицај Ватикана и тзв. Свете Столице највећи након Хрватске (наспрам њих, у Словенији није уопште). 3. Где је један до бола контроверзни Марко Перковић Томпсон НАЈЗАСТУПЉЕНИЈИ након земље матице, да не спомињем што се даје на РТЦГ, јавном сервису државе у коју ето, "радо идемо" као и у Грчку. 4. Државе која од свега а да је екс ју простору у питању САМО ХРВАТСКЕ филмове и серије емитује на националним фреквенцијама. 5. Државе чији званичници "трче" у Приштину, можда једино мање од оних у Тирани (ни из Скопља где су Албанци равноправни не иду у тој мери). 6. Земљи где ћирилице више нема. 7. Јединој земљи чији је ПРВИ ДРЖАВНИК сахрањен без икаквих војних и државничких почасти... Наравно, мислим на Момира Булатовића. 8. Државе за којој су нас уочи њеног отцепљења 2006. ТОЛИКО ПЛАШИЛИ Великом Албанијом, а данас, 16 година касније, малтене од ње нема ништа док су с друге стране Загреб и Ватикан одрадили све, али, СВЕ, сем отимања светиња... Има ли краја домаћем аутошовинизму? Да ли би бар неко могао да ми одговори?????
Podelite komentar