Drama na sarajevskom aerodromu: Turski državljanin hteo da otme pištolj policajcu
Na Međunarodnom aerodromu Sarajevo u subotu se odvijala prava drama, kada je turski državljanin pokušao da otme pištolj graničnom policajcu, nakon što mu je odbijen ulazak u Bosnu i Hercegovinu, prenose mediji u BiH.
Portparolka Granične policije BiH Franka Vican je potvrdila da je do incidenta došlo prilikom vršenja redovnih poslova i zadataka na aerodromu, preneo je Klix.ba.
- Državljanin Turske kojem je prethodno zbog neispunjavanja uslova za ulazak odbijen ulazak u Bosnu i Hercegovinu, pokušao je od policijskog službenika GP da otme službeni pištolj - rekla je Vican.
Navodi da je brzom reakcijom policijskog službenika Granične policije osoba savladana i stavljena pod kontrolu.
Turski državljanin je zatim lišen slobode, a protiv njega je podnesen izveštaj o počinjenom krivičnom delu "Napad na službenu osobu" te je predat u daljnju nadležnost Tužilaštvu BiH.
Video: Putnik na aerodromu zapucao dok je čekao da prođe kontrolu: Tri osobe povređene
(Telegraf.rs)
Video: Na auto-putu Beograd - Niš, u ataru aleksinačkog sela Draževa izgoreo turski kamion
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
janko
Dobro je rekao Dzevad Galijasevic eksperta za sigurnost u Srajevu vise ima Arapa i Turaka nego Srba.Braco Srbi ovo je covek koji ima obraz i karakter i ja ga veoma postujem kao eksperta.
Podelite komentar
Kud
Na brata
Podelite komentar
Miodrag
Turčin hteo da otme pištolj Poturici 😀
Podelite komentar