Nova odluka gradonačelnika Banjaluke: Objave Grada od sada na ćirilici
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Bravo
Pratim mladog gospodina par meseci,mogu reci da nas region nije imao skoro boljeg coveka,politicara!!!! Kako Srbiji treba ovakav covek!
Mare
Cirilica staro pismo nasih predaka.Latinica nikada nije bila pojavila se tek kasnije.Ciricom pre I sv rata cela Srbija pisala,svaka radnja pisala je na cirilici samo se to pismo korostilo i najlepse je.Cak su stranci rekli da je cirilica najlepse pismo na svetu
Svetovid
Latinica koju koristimo je srpska ništa manje nego i hrvazska jer se una razlikuje od ldrugih latinica npr nemačke, mađarske, poljske itd. Najznačajniji pečat reformi latinice koju danas koristimu su dali Vuk Karadzić i Đuro Dađičić.