Prema važećim naredbama Nacionalnog koordinacionog tela za zarazne bolesti u Crnoj Gori, okupljanje na otvorenim javnim mestima ograničeno je na najviše 40 osoba, uz obavezu poštovanja fizičke distance od najmanje dva metra. S obzirom da će sutra biti sahranjen mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije, veliko je pitanje da li će ova zabrana biti ispoštovana ili će vernici pohrliti da mitropolita isprate na večni počinak.
U Crnoj Gori su trenutno zabranjeni verski skupovi na otvorenim javnim mestima, osim na površinama pripadajućih verskih objekata uz preporuku verskim zajednicama da verske obrede vrše bez prisustva građana u verskim objektima.
Zabranjena su i primanja saučešća, a sahrane se, prema važećim naredbama, obavljaju isključivo u užem krugu porodice.
Hiljade vernika je danas prisustvovalo dopremanju sanduka sa telom mitropolita Amfilohija u Podgoricu iz Cetinjskog manastira.
Mitropolit će biti sahranjen u nedelju, u kripti Sabornog hrama Hristovog Vaskrsenja u Podgorici, u grobu koji je pripremljen za njegovog života.
Podsetimo, na novi korona virus u Crnoj Gori, u poslednja 24 sata pozitivno je još 320 osoba, a preminula su četiri kovid pozitivna pacijenta. Ukupan broj preminulih povezanih sa kovid-19 infekcijom od početka juna iznosi 285, a od početka godine 294.
Video: Hiljade vernika okupilo se ispred hrama da dočeka zemne ostatke mitropolita Amfilohija
(Telegraf.rs)
Video: Orkestar "Lords of the Sound" izveo muziku iz "Gospodara prstenova"
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Mi
Mitropolit zasluzuje ovakav ispracaj,neka mu je slava i hvala,a vi brojite koliko je ljudi bilo!Bravo narode!!🇷🇸🇷🇸💪
Podelite komentar
Sale
Zaista smesan portal, komentar ide na odobrenje... zar ovo jos postoji,... ja mislio samo jos u kini i rusiji..
Podelite komentar
mia
14 vek
Podelite komentar