Pronađeno 14 plovila vrednih više od milion evra: Velika akcija crnogorske policije
Policija u Crnoj Gori je tokom prošle godine pronašla 14 ukradenih plovila i dva vanbrodska motora ukupne vrednosti oko 1.087.000 evra, saopštila je Uprava policije.
Granična policija Crne Gore je u zajedničkim akcijama sa partnerskim službama u protekloj godini postigla zapažene rezultate na pronalaženju i identifikaciji otuđenih plovila.
- Sprovedene su dve operacije "Stolen Boat" u priobalju Jadranskog mora, Skadarskog jezera i reke Bojane, a tom prilikom je pronađeno 14 ukradenih plovila i dva vanbrodska motora ukupne vrednosti oko 1.087.000 evra. Sektor granične policije je planirao operacije u dve faze, u maju i avgustu 2019. godine i u određenim slučajevima ostvario koordinaciju i saradnju sa Sektorom kriminalističke policije, Lučkom kapetanijom i Višim državnim tužilaštvom -navodi se u saopštenju Uprave policije.
Zajedničke akcije crnogorske granične policije sa partnerskim službama, pod nazivom #Stolen_Boat, u 2019. rezultirale pronalaskom 1⃣4⃣ otuđenih plovila i 2⃣ vanbrodska motora, ukupne vrijednosti oko 1⃣.0⃣8⃣7⃣.0⃣0⃣0⃣ eura. @IPA2017CSCWB @USEmbassyMNE #ICITAP #EXBS @Frontex pic.twitter.com/WQUH44q77X— Uprava policije Crne Gore (@PolicijaCG) January 17, 2020
Informacije su razmenjivane i sa Glavnom jedinicom za ukradena plovila u Konstancu (Nemačka), Obalskom stražom SAD, Graničnom policijom Velike Britanije i Italijanskom Guardia di Finanze.
(Telegraf.rs/CDM)
Video: Predsednik Vučić se obratio iz Brisela
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.