Albanci okupirali Budvu, a Srbi letuju u Ulcinju: Ovako izgleda presek turističke sezone u Crnoj Gori
U Ulcinju je sve manje gostiju koji su i ovog leta zaobišli najjužniju opštinu i odseli u susednim i konkurentskim destinacijama. Grad, gde je albansko stanovništvo većinsko, zaobilaze i oni koji mu prirodno gravitiraju, Albanci i građani Kosova.
Prema podacima Turističke organizacije Budva, u tom gradu je do sada registrovano 17.496 turista iz Albanije i 6.281 gost sa Kosova, što je povećanje za 32, odnosno za čak 40 odsto u odnosu na prošlu godinu, rečeno je “Vijestima”.
Bahati turisti - a nisu Srbi, nerviraju Hrvate: Piju, dernjaju se, povraćaju i vrše nuždu gde stignu
I tradicionalni gosti iz Makedonije, ovog leta odlučili su da odmor uglavnom provedu u Sutomoru, dok su u Sinđinu većinom građani Kosova koji su ranijih godina letovali u Ulcinju.
Za poznatog turističkog biznismena i hotelijera Ganija Resulbegovića, to nije nikakavo iznenađenje.
- Kvalitetan gost nam beži iz ovog haosa od preglasne muzike i nečistoće. Nije to samo slučaj sa kvalitetnim gostima iz Albanije i sa Kosova, nego i sa klijentelom sa zapada. To sam rekao i na početku sezone i to je nažalost postao trend - kazao je Resulbegović.
- Svako ima pravo da promeni grad u kome godinama letuje i da vidi šta nude druge destinacije. Evo ove godine u Ulicnju brojimo najviše gostiju iz Srbije - kazao je direktor TO Ulcinj Fatmir Đeka.
Rekonstrukcija puta od Ulcinja do vladimirskih Kruta, koji je privremeno pušten u saobraćaj tek početkom jula, kasnila je više od mesec i mnogi smatraju da je to jedan od razloga što je u gradu do početka avgusta bila oseka turista.
- Put nema veze sa visokoplatežnom klijentelom o kojoj govorimo. Buking traje od septembra - kazao je Resulbegović.
Iz Opštine Ulcinj juče su upozorili stanodavce i sve koji se bave turističkim delatnostima da poštuju zakon.
Navode da su problemi “izraženo zauzimanje javnih površina iznošenjem stolica i stolova ispred ugostiteljskih objekata, postavljanje štandova bez odobrenja, neprijavljivanje gostiju, iznošenje smeća van termina predviđenog za odvoz otpada, preglasna muzika, nepropisno parkiranje”.
VIDEO: Šta sve ne treba da radite u Grčkoj
(Telegraf.rs/Vijesti.me)
Video: Dragan Ričard Radić za Telegraf.rs o radu na holivudskim filmovima, o Sandri Bulok, Miri Furlan...
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
👤
Људи читам коментаре на рачун Црне Горе. Хајде да у својим главама разлучимо Црну Гору од "Милогорије". Радујемо се шиптсрској најезди у Црној Гори. Каже признали Косово. Па наши хоће да га деле. Признао Мило и његова екипа. Питајте већину Црногораца шта мисле. Посвађаше злобници два ока у глави, ми будале насели. Ја сам као школарац учио српски језик колико од Вука толико и од Његоша. Колико год поштујем светог Николаја, толико поштујем и светог Петра Цетињског. Колико волим да одем у мој Фенек, толико волим и у мој Острог. Колико волим да одем у Грчку још за нијансу више волим да одем у Боку. Срби моји знате ли да је оно најсветије уз Немањиће што имамо, свети кнез Лазар, родом из Грбља которскога. Знамо ли браћо Срби да је краљ Никола био блиски рођак Карађорђа. Црна Гора је данас посебна држава, али била је и за време краља Николе. Па смо онда били браћа. Зар да заборавимо сердара Јанка Вукотића и Мојковац? У памет се моји Срби, а и Црногорци. Ако нисмо једна држава да бар будемо оне комшије које ближег немају. Поздрав моји Срби, поздрав Црногорци (јер и вас доживљавам као своје).
Podelite komentar
mb
Kakva Crna Gora i Hrvatska pored zlatne Grčke
Podelite komentar
Marijana Bakov
Nekada sam crnogirce smatrala bracom,bila luda pa ruku u vatru stavljala zbog njih.Prvo su me za srce ujeli kada su priznali Kosovo , dotukli kada svog oficira slali na proslavu oluje.Za mene su mrtvi za vek i vekova.Crnogorce sa posla i komsikuka sam rekla da me zaobilaze u sirokom luku,jer ne zelim da disem zagadjen vazduh.
Podelite komentar