
Odbijene žalbe na pritvor za šestoro osumnjičenih zbog pripreme dela protiv ustavnog uređenja
Vanpretresno veće Višeg suda u Novom Sadu odbilo je kao neosnovane žalbe branilaca osumnjičenih Cvijetić Mladena, Đurić Srđana, Dinić Lazara, Vasić Marije, Jovović Lada i Stefanović Davora na rešenje sudije za prethodni postupak o određivanju pritvora prema imenovanim osumnjičenima.
Po stavu veća, a suprotno žalbenim navodima branilaca, u pogledu postojanja, odnosno nepostojanja osnovane sumnje da su osumnjičeni učinili krivično delo koje im se stavlja na teret, pravilno je sudija za prethodni postupak, a prilikom donošenja odluke o određivanju pritvora, našla da osnovana sumnja da su osumnjičeni učinili krivično delo pripremanje dela protiv ustavnog uređenja i bezbednosti Republike Srbije u saizvršilaštvu u vezi sa krivičnim delima napad na ustavno uređenje i pozivanje na nasilnu promenu ustavnog uređenja, proizlazi iz dokaza navedenih u ožalbenom rešenju.
Takođe, suprotno žalbenim navodima branilaca osumnjičenih, po stavu veća, pravilno je sudija za prethodni postupak utvrdila činjenice koje su od značaja za donošenje odluke, pa našla da je nužno i opravdano odrediti pritvor osumnjičenima, zbog postojanja osobitih okolnosti koje ukazuju da bi osumnjičeni boravkom na slobodi mogli ometati postupak uticanjem na druge osumnjičene i da bi u kratkom vremenskom periodu mogli ponoviti krivično delo za koje su osnovano sumnjivi.
(Telegraf.rs)
Video: Dačić: "Zvučni topovi" su nabavljeni u SAD, koriste se za obaveštavanje velikih masa, ne kao oružje
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Kosta
Zna se ime te sudije... To je sasvim dovoljno ...
Podelite komentar
Kosta
Ali masa nije bila velika,Vučić ih je prebrojao, kao i policija ... A nismo čuli ni obaveštenje... Nešto ne štima...
Podelite komentar