Velika tragedija: Poginuo rudar u rudniku Grot kod Vranja

Ekipa Hronike
Ekipa Hronike    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Rudar iz okoline Bosilegrada poginuo je u rudniku Grot kod Vranja, potvrđeno je iz tužilaštva.

Nesreću je prijavio direktor rudnika, a prema informacijama, rudarski pomoćmik R.M.(62) iz sela Rajčilovci kod Bosilegrada, stradao je na

petom horizontu rudnika.

Nesreća se dogodila kada je prilikom čišćenja kanala koji se koristi za ubacivabnje rude, pomoću mašine, kojom je upravljao radnik iz Vranja.

Republički rudarski inspektor je izvršio uviđaj, a po naredbi tužilaštva naložena je obdukcija nastradalog rudara.

U toku je istraga o ovom događaju, potvrđeno je iz tužilaštva.

(Telegraf.rs, S.T)

Video: "Pao" bivši pomoćnik gradonačelnika grada Leskovca: Nastavlja se akcija u borbi protiv korupcije

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA