Goranu Vesiću određen pritvor do 30 dana

S. Ž.
S. Ž.    ≫   
Čitanje: oko 2 min.
  • 45

Viši sud u Novom Sadu doneo je odluku o određivanju pritvora u trajanju do 30 dana Goranu Vesiću, a u obrazloženju rešenja o određivanju pritvora kao razlog za ovu odluku navodi se opasnost od uznemirenja javnosti.

Sud je odbio predlog tužilaštva da odredi pritvor po osnovu opasnosti od ponavljanja dela i uticaja na svedoke. Advokatska kancelarija koja zastupa Vesića u ovom predmetu najavila je podnošenje žalbe na rešenje o određivanju pritvora.

Saopštenje suda prenosimo u celosti:

"Sudije za prethodni postupak Višeg suda u Novom Sadu su nakon saslušanja, donele rešenja kojima je prema osumnjičenima za krivično delo teško delo protiv opšte sigurnosti u vezi sa krivičnim delom izazivanje opšte opasnosti, zbog uznemirenja javnosti, prema G. V. i N. Š. određen pritvor do 30 dana, a prema J. T. i A. D. mera zabrane napuštanja stana uz primenu elektronskog nadzora u trajanju od 3 meseca.

Osumnjičenom M. J. za krivično delo teško delo protiv opšte sigurnosti u vezi sa krivičnim delom nepropisno i nepravilno izvođenje građevinskih radova, određen je pritvor do 30 dana zbog bojazni da bi boravkom na slobodi mogao uticati na svedoke i zbog uznemirenja javnosti, a osumnjičenima za isto krivično delo S. N, Lj. M. M, M. S, D. J, M. G, D. T. i Z. S. M. pored navedenih osnova, pritvor do 30 dana određen je i zbog postojanja osobitih okolnosti koje ukazuju da bi u kratkom vremenskom periodu mogli ponoviti krivično delo za koje su osnovano sumnjivi.

Protiv ovih rešenja dozvoljena je žalba vanpretresnom veću Višeg suda u Novom Sadu."

Advokat Vladan Joksimović objašnjava za Telegraf.rs da je uznemirenje javnosti zakonski osnov za pritvor, ali da treba razdvojiti zainteresovanost i uznemirenje javnosti, jer ta dva nisu isto.

- Uznemirenje javnosti ometa vođenje postupka. U praksi se zainteresovanost javnosti tumači kao uznemirenje javnosti. Uznemirenje mora da bude takvog stepena da ometa pravično vođenje krivičnog postupka, da li je to da je zatvoren sud ili nešto drugo. Zainteresovanost vodi ka tome da tužilac to tumači kao uznemirenje javnosti. Sud ceni kolika treba d bude uznemirenost radi nesmetanog vođenja krivičnog postupka - kaže advokat.

Podsetimo, Goran Vesić, doskorašnji ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, objavio je ranije na svojim profilima na društvenim mrežama da nije uhapšen, već da se "dobrovoljno odazvao pozivu policijskih službenika".

- Nisam uhapšen, dobrovoljno sam se odazvao pozivu policijskih službenika sa kojima sam došao u Novi Sad i stavio se na raspolaganje istražnim organima kako bi do kraja bile istražene sve okolnosti koje su dovele do nesreće u Novom Sadu. Uvek ću, kao i do sada, biti na raspolaganju nadležnim organima i dokazaću da ne snosim krivičnu odgovornost za ove tragične događaje. O daljem razvoju događaja sa javnošću i medijima komuniciraće advokatska kancelarija koja me zastupa u ovom predmetu".

U nezapamćenoj tragediji poginulo je 15 osoba, kada se urušila nadstrešnica Železničke stanice Novi Sad dok je dvoje teško povređeno.

(Telegraf.rs)

Video: Vesić zaplakao na konferenciji: I danas razmišljam o deki koji je sa dve unuke krenuo na voz

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • maska

    23. novembar 2024 | 13:50

    Zrtveno jagnje! Pohapsili osobe koje su sad na funkcijama, a gde su oni koji su bili na funkcijama u vreme rekonstrukcije?! Gde je Zorana

  • xy

    23. novembar 2024 | 14:31

    Nase sudstvo je teska smejurija

  • Zoki

    23. novembar 2024 | 14:00

    Samo jedno ću napisati sramotno srpsko tužilaštvo i sudstvo..

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA