"Podržavamo da se izmeni zakon i uvede krivično delo sajber nasilje": Udruženje sudija i tužilaca Srbije
Samoubistvo Mladena Dulića, koji je bio ismevan na društvenim mrežama, potreslo je region, a ova tragedija otvorila je pitanje o digitalnom nasilju, koje još uvek nije prepoznato kao krivično delo koje se goni po službenoj dužnosti
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Igor
Tinejđerski problemi su zbog toga što su to ličnosti koje traže svoj identitet u psihičkom i seksualnom smislu kratko rećeno u raznim životnim okolnostima okruženje je bitno u odrastanju, jel ako roditelji znaju da im dete ima profil na društvenoj mreži recimo Tik Tok i da brzo menja raspoloženje onda treba raći čekaj zar ti zbog ovoga plačeš , koliko je tebi bitno što ti je neko rekao bez veze izgledaš , da kažu mani ta osoba nije vredna da plačeš ! Samo pažnja i reći samih roditelja prema deci su bitna koliko i sadržaj sa društvenih mreža!
Iggis
Roditelji trebaju da vode računa šta rade deca i koliko vremena provode , da bi ovoga manje bilo potrebno je da se deca i tinejđeri idu u sporcke klubove da treniraju neki sport, ili muzičke škole , da imaju van školske aktivnosti da deca troše vreme pravilno da nemju vremena za društvene mreže , jedino stvarna komunikacija je rešenje,ali sve zavisi od želje i roditelja i deteta, i normalno novac!