"Podržavamo da se izmeni zakon i uvede krivično delo sajber nasilje": Udruženje sudija i tužilaca Srbije

  • 3

Nakon što je Mladen Dulić (22) iz Laktaša u Republici Srpskoj izvršio samoubistvo posle sajber nasilja koje je, kako se sumnja, preživeo zbog objavljenog snimka njegovog razgovora za posao, oglasilo se i Udruženje sudija i tužilaca Srbije koje se slaže sa incijativom da treba da se promeni zakon koji bi odredio krivično delo za sajber nasilje.

Podsetimo, samoubistvo Mladena Dulića, koji je bio ismevan na društvenim mrežama, potreslo je region, a ova tragedija otvorila je pitanje o digitalnom nasilju, koje još uvek nije prepoznato kao krivično delo koje se goni po službenoj dužnosti.

Udruženje sudija i tužilaca (UST) oglasilo se saopštenjem ovim povodom, koje prenosimo u celost.

- Udruženje sudija i tužilaca (UST) će podržati svaki vid suzbijanja nasilja, uključujući i ono na internetu, jer smatra da je potrebno da nadležni organi, ali i strukovna udruženja koja se zalažu za vladavinu prava, daju svoj doprinos u suzbijanju negativnih društvenih pojava. Udruženje smatra da je Ministarstvo pravde, kao ovlašćeni predlagač, mesto na koje treba uputiti inicijativu, kako bi oformilo radnu grupu koja će izvršiti analizu i predložiti odgovarajuća zakonska rešenja - stoji u saopštenju UST i dodaje se:

- Istovremeno, Udruženje sudija i tužilaca Srbije spremno je da se na profesionalnom nivou uključi u rad radne grupe, ukoliko bude formirana.

(Telegraf.rs)

Video: Put do Linkolnove sobe u Kapitolu: U jednoj od prostorija sada stoji i potpis poznatog Srbina

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Igor

    1. novembar 2022 | 15:16

    Tinejđerski problemi su zbog toga što su to ličnosti koje traže svoj identitet u psihičkom i seksualnom smislu kratko rećeno u raznim životnim okolnostima okruženje je bitno u odrastanju, jel ako roditelji znaju da im dete ima profil na društvenoj mreži recimo Tik Tok i da brzo menja raspoloženje onda treba raći čekaj zar ti zbog ovoga plačeš , koliko je tebi bitno što ti je neko rekao bez veze izgledaš , da kažu mani ta osoba nije vredna da plačeš ! Samo pažnja i reći samih roditelja prema deci su bitna koliko i sadržaj sa društvenih mreža!

  • Iggis

    1. novembar 2022 | 15:04

    Roditelji trebaju da vode računa šta rade deca i koliko vremena provode , da bi ovoga manje bilo potrebno je da se deca i tinejđeri idu u sporcke klubove da treniraju neki sport, ili muzičke škole , da imaju van školske aktivnosti da deca troše vreme pravilno da nemju vremena za društvene mreže , jedino stvarna komunikacija je rešenje,ali sve zavisi od želje i roditelja i deteta, i normalno novac!

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA