Ovo su ljudi koje je tužilaštvo označilo kao pripadnike kriminalnog klana Darka Šarića
Darko Šarić je početkom 2020. godine iz zatvora organizovao kriminalnu grupu sa kojom je planirao ubistvo Nebojše Joksovića, svedoka saradnika u sudskim postupcima za krijumčarenje više tona kokaina iz Južne Amerike u Zapadnu Evropu i organizovao je ekipu koja je postavila bombu ispod kola Gorana Nikolaševića koji je bio svedok u procesu Šarić.
Tužilaštvo za organizovani kriminal 31. maja ove godine donelo je naredbu o proširenju istrage protiv Šarića i članova njegovog kriminalnog klana u kojem su Dejan Lazarević, advokat poznat po nadimku Đavolji advokat koji je osim njega branio i Veljka Belivuka i Marka Miljkovića, potom, Bojan Stanojković zvani Boki označen kao jedan od organizatora šverca više od dve tone kokaina koji je u policijskoj akciji "Balkanski ratnik" 2009. godine zaplenjen na jahti "Maui", te Danilo Odović telohranitelj, Stefan Andrejić, Uroš Radovanović i Milan Vučinić.
Ovo su bile uloge navedenih u Šarićevom klanu.
Dejan Lazarević
Đavolji advokat je drugookrivljeni u postupku koji se vodi protiv Darka i njegovog klana. On mu je, prema navodima iz Tužilaštva za organizovani kriminal, bio najveća "podrška". Koristeći aplikaciju "Skaj" Lazarević je bio u stalnom kontaktu sa Šarićem, a i neposredno prilikom poseta. Njegova uloga postaje "glavna" onog momenta kada organizator odlaže manifestaciju na Drini na kojoj je Joksović trebalo da bude likvidiran. Lazarević tada preuzima organizaciju, odnosno, planiranje likvidacije u Beogradu. Osim već angažovanih plaćenih ubica koji su se na Skaju potpisivali kao Kurjak i Inženjer, on unajmljuje i izvesnog Alena. Takođe organizuje podmetanje bombe pod kola Goranu Nikolaševiću sa ciljem da to delo svali na Joskovića i tako ga diskredituje kao svedoka.
Nakon što je ubistvo Joksovića "premešteno" u Beograd, Šarić javlja Lazareviću da će da da 1.000.000 evra za "njegovu glavu". Lazarević potom ide u izvidnicu najboljeg terena za ubistvo Joksovića. Navodi da su to dve lokacije, kafić u kojem često boravi meta ili neposredno ispred ulaza u kojem živi.
Logistiku radi u odnosu na policijsko obezbeđenje koje je Joksović u tom trenutku imao zbog statusa svedoka saradnika.
Kada je sve "izračunao", Đavolji advokat javlja Šariću da imaju problem sa snajperom.
"Treba nam snajper dometa od 200 metara, a ovaj naš je slab", rekao je Lazarević i dodao: "Joksović sam prelazi rutu od 50 metara. Sam izlazi iz ulaza i na toj razdaljini ga čekaju policajci. Toliko imamo da ga gađamo, zato nam treba jači snajper", na šta je Šarić rekao da će da pošalje tri snajpera i da "izaberu koji im je najbolji". Inače, reč je o "bicikl snajperu" sa prigušivačem.
Šarić je potom izdao naređenje Lazareviću da se pobrine da ubica ima sve što mu treba u štek-stanu, u šta spada i novi Skaj telefon.
O tome kako je Šarić planirao ubistvo Joksovića sve možete pročitati OVDE.
U slučaju postavljanja bombe, Lazarević je imao ulogu i u sudu i sa one strane zakona.
Obavestio je Šarića preko "Skaja" da postoji rok od 8 dana za podnošenje prigovora na odluku tužioca o odbačaju krivične prijave podnete protiv Joksovića. Šarić tada donosi odluku da se bomba Nikolaševiću postavi u tom navedenom roku. Izdaje naređenje Lazareviću da "sve pripremi" i da se predmetni prigovor preda u sredu, a uništavanje vozila uradi u petak kako bi to delo bilo iskorišćeno kao dokaz o osnovanosti navoda krivične prijave podnete protiv Joksovića, kao i da nakon izvršenog krivičnog dela Nikolaševića usmeri tako što će da "kuka na sve strane" u medijima i označi Joksovića kao osobu koja je sama ili preko nekog drugog postavila bombu.
Lazarević to čini, a potom pomaže u usmeravanju policije u ovom slučaju u pogrešnom pravcu.
Milan Vučinić
Naloge od Šarića dobijao je takođe preko "Skaja". Angažovao je izvesnog Kurjaka kao plaćenog ubicu. A potom je angažovao još jednog plaćenika - Inženjera. Sva naređenja koja je dobijao od Šarića prosleđivao je pomenutoj dvojici. Takođe je išao u obilazak terena na Drini i našao "najbolje" mesto da se izvrši likvidacija.
Bojan Stanojković
Nabavio je tri snajperskse puške za trojicu plećene ubice, Alena, Kurjaka i Inženjera. Takođe je nabavio bombu kojom je kasnije raznet Nikolaševićev džip u Valjevu.
Danilo Odović
Imao je zadatak čuvanja novca, takođe je po nalozima koje mu je Šarić slao preko "Skaja" prikupljao podatke o putničkom vozilu oštećenog Nikolaševića. Vršio je isplate novčanih iznosa Dejanu Lazareviću, odnosno, pare koje je trebalo da dobije onaj koji ubije Joksovića.
Nikola Spasojević, Stefan Andrejić, Marko Vukić i Uroš Radovanović
Ova ekipa bila je "glavna" za postavljanje bombe ispod kola Gorana Nikolaševića. Oni su, kako navode iz Tužilaštva za organizovani kriminal, organizovali nabavku, a potom nosili i digli u vazduh auto pomenutog svedoka, a sve o tome možete pročitati OVDE.
Podsetimo, Šarić je 14. aprila uhapšen zbog sumnje da je od početka 2020. do 14. aprila 2022. godine, organizovao organizovanu kriminalnu grupu koja je u međunarodnim razmerama na teritoriji Južne Amerike, sprovodila kriminalni plan dogovaranja neovlašćene kupovine kokaina, njegov transport do Evrope radi dalje prodaje, a sve u cilju sticanja finansijske koristi.
Prethodno je Šariću je 24. decembra Apelacioni sud ukinuo pritvor i odredilo kućni pritvor uz elektronski nadzor.
U međunarodnoj akciji koordiniranoj od strane EUROPOL-a i EUROJUST-a, u kojoj su učešće uzele policije Hrvatske i Srbije, uhapšeni su članovi više organizovanih kriminalnih grupa.
U Srbiji, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, Službe za borbu protiv organizovanog kriminala, Sektora unutrašnje kontrole, Policijske uprave za grad Beograd, SAJ i Žandarmerije u saradnji sa Tužilaštvom za organizovani kriminal i BIA, uhapsili članova organizovane kriminalne grupe koja je delovala na teritoriji Republike Srbije, Evrope i Južne Amerike.
Oni se terete da su izvršili krivična dela udruživanje radi vršenja krivičnih dela, teško ubistvo, nedozvoljena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga, nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija, izazivanje opšte opasnosti i zloupotreba službenog položaja.
Inače, Šarić je četiri i po godine bio u bekstvu, a predao se domaćim pravosudnim organima u martu 2014. godine od kada je do 24. decembra 2021. bio u pritvoru.
Podsećanja radi, ovo je drugi zločin za koji se tereti Pljevljak. Protiv njega se vodi istraga za organizovanje i ubistvo bliskog saradnika Milana Milovca u Ekvadoru.
Paralelno sa hapšenjem u Srbiji, u Hrvatskoj su lisice stavljene još dvojici, kako se tvrdi, pripadnika Šarićeve kriminalne grupe, Petru Ćosiću i Manuelu Vuliću, koji su učestvovali u ubistvu Milovca, zvanog Cigla, u Ekvadoru. On je teško ranjen 13. novembra 2020. godine ispred teretane gde je vežbao. Prebačen je u bolnicu, odakle je pušten na kućno lečenje 11. januara naredne godine, da bi mu narednog dana pozlilo. Posle nekoliko sati, u zoru 13. januara, preminuo je u svom domu.
Darko Šarić izneo odbranu u Specijalnom sudu
Darko Šarić je u Specijalnom sudu izneo odbranu o pokušaju ubistva svedoka saradnika Nebojše Joksovića pre dva dana.
On je, kako nezvanično saznajemo, negirao sve što mu se stavlja na teret, a odbranu je iznosio u Specijalnom sudu više od tri sata.
- Moj klijent je negirao je sve što mu se stavlja na teret. Saslušanje je završeno - potvrdio je za Telegraf.rs Šarićev advokat Dalibor Katančević.
Osim Šarića, ispitan je i Dejan Lazarević, kao i jedan član krimi-grupe Uroš Mišić.
BONUS VIDEO:
Video: Pretres vile Darka Šarića: SAJ i inspektori blokirali ulicu kod Dvora
(Telegraf.rs)
Video: Gužve na hrvatsko-srpskoj granici: Kilometarske kolone
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
JA
Rekla kazala...
Podelite komentar
Kole
Ovo su sve nagadjanja bez dokaza.
Podelite komentar
Darinka
Advokatu najveća kazna, znači najveća, takvi su jako OPASNI ,opasniji od dilera.
Podelite komentar