Policajka iz Beograda osuđena na godinu dana kućnog zatvora: Bacila pištolj posle ubistva kavčanina

Viši sud u Beogradu ponovo je danas osudio na istu zatvorsku kaznu od godinu dana kućnog zatvora pripadnicu MUP Mariju Nikolić jer je posle ubistva svog kuma i navodnog pripadnika "kavačkog klana" Davorina Baltića u beogradskom naselju Neimar, iz njegovog automobila uzela pištolj koji je potom bacila u kontejner.
Ista kazna bila joj je izrečena i u januaru ove godine ali je Apelacioni sud, usvojio žalbu njenog branioca i tu presudu ukinuo, naloživši da joj se ponovi suđenje, prenosi Tanjug.
Ovo je prvostepena presuda na koju i tužilaštvo i odbrana imaju pravo da ulože žalbe.
Nikolić je osuđena za krivično delo nedozvoljeno držanje, nošenje i promet oružja, koje je izvršila u stanju bitno smanjene uračunljivosti zbog naglog porasta emocionalne napetosti i straha visokog intenziteta.
Ona je nakon ubistva Baltića, u garaži zgrade u Ulici Internacionalnih brigada iz vozila uzela pištolj u kojem je u cevi bio jedan metak dok se u okviru nalazilo 11 metaka, a zatim ga nosila do Ulice Stojana Protića gde ga je bacila u kontejner nakon što je pozvao načelnik Policijske stanice Vračar da se vrati do Ulice Internacionalnih brigada.
Baltić je ubijen 1. januara 2018. godine u večernjim satima, kad je izrešetan ispred kuće u kojoj je boravio na Vračaru.
Mediji za Baltića pišu da je bio član "kavačkog klana", koji je u višegodišnjem sukobu sa "škaljarskim klanom".
Marija Nikolić je kuma Blatićeve supruge.
(Telegraf.rs)
Video: Zapadna Morava probila nasip novog rečnog korita duž deonice Moravskog koridora
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Strim
Nadam se da ce dobiti i otkaz posto ne pise nigde. Ovo je bruka i sramota za policiju.
Podelite komentar
Senjak
Uzas
Podelite komentar
Рке Коке
Више нема изненађења у нашој Србији.Ви који треба да спроводити закон ви га кршите први.И онда размисли те,зашто вам народ не верује!!!
Podelite komentar