Državljanin Srbije albanske nacionalnosti skrivao maramu u koferu, a unutra je bilo pravo malo blago
![Nakit Nakit](https://xdn.tf.rs/2020/11/30/nakit-uvijen-u-maramu-460x0.jpg)
Carinici su u saradnji sa policijom u nedelju na izlazu prelaza Horgoš sprečili krijumčarenje preko 200 grama zlatnog nakita uvijenog u maramu i skrivenog u prtljag.
Prekršaj je otkriven kada je na red za redovnu kontrolu pristigao autobus koji je na relaciji Priština - Nemačka prevozio 17 putnika.
Na postavljeno pitanje šta imaju da prijave za carinsku kontrolu, vozač je u sopstveno i ime svih putnika odgovorio da sa sobom ne nose ništa sem ličnog prtljaga.
![Nakit Nakit](https://xdn.tf.rs/2020/11/30/merenje-krijumcarenog-nakita-460x0.jpg)
Carinici su potom odlučili da detaljnije pregledaju prtljag putnika, pa su ubrzo u koferu 30-godišnjeg državljanina Srbije albanske nacionalnosti pronašli zlatni nakit umotan u maramu.
Kada su odvili maramu koja se nalazila među njegovim stvarima, pred službenicima se ukazalo nekoliko masivnih komada zlatnog nakita i to: ogrlica sa 11 dukata, dve ogrlice bez dukata, četiri narukvice, dva para minđuša i jedan prsten.
U prisustvu putnika, nakit je izmeren, te je utvrđeno da se radi o 230 grama zlatnog nakita koji je privremeno zadržan do okončanja prekršajnog postupka.
Video: Carinici sprečili krijumčarenje: Vozač kamiona, uputio se na Zapad sa 500 tompusa
(Telegraf.rs)
Video: Virusne infekcije haraju Srbijom, doktorka upozorava da mogu ostaviti posledice
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Riki
Auuu ja mislio 200 KG.
Podelite komentar
Johan
A jeste krijumcarenje pojedinci nose toliko oko vrata i vise
Podelite komentar
Johan
A ima li Srbin sa albanskim pasosom i mi im jos odobravamo ulazak na licnu kartu u Srbiju
Podelite komentar