Trojica uhapšenih sekretara pušteni na slobodu: Rasvetljen noćni upad specijalaca Rosu na Kosovu i Metohiji
Sekretari Crvenog krsta iz opština Peć, Gračanica i Dragaš - Momo Dašić, Sveta Živić i Zećir Zurapi - pušteni su na slobodu nakon što su noćas privedeni u akciji specijalnih jedinica kosovske policije, javio je RTS.
Privedena tri sekretara Crvenog krsta na severu Kosova
Tenzija na Kosovu: Prekinuta vanredna sednica, opozicija vidi da se "vraća uticaj Beograda" (FOTO)
Kako se navodi, Živić, kao i sekretari Crvenog krsta u Novom Brdu - Dragan Stojanović, u Vitini - Tomislav Rakić i Obliću - Zoran Vasić, treba danas da se jave policiji na informativni razgovor.
Policija je u Gračanici i Dragašu oduzela pečate Crvenog krsta i, u kućama privedenih, zaplenila dokumenta o socijalno ugroženim porodicama.
Pripadnici ROSU su tokom večeri bili i u prostorijama koordinatora Crvenog krsta za Kosovo i Metohiju u severnom delu Kosovske Mitrovice. Takođe su upali i u zgradu opštine Obilić, u selu Plemetina, odakle su izneli dokumentaciju.
Iz kosovske policije nema objašnjenja akcije u više srpskih sredina na Kosovu.
Albanski mediji prenose da je u opsežnoj policijskoj operaciji nekoliko ljudi uhapšeno, navodno zbog špijunaže. Anonimni izvori iz kosovske policije, kako prenosi Kosovo pres, navode da je u ovoj akciji pronađen materijal koji ukazuje na ilegalno prikupljanje ličnih podataka na Kosovu.
( Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Reprezentativcu rekli da je završio karijeru zbog problema sa srcem, naš lekar ga vratio na teren
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.