Makedonci su papirni novac zamenili plastikom: Pitali smo Narodnu banku da li ista sudbina čeka srpski dinar
U Narodnoj banci Srbije kažu za Telegraf.rs da kontinuirano prate svetske standarde
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Jeretik
Novcanice su zamenjene praznim obecanjima .
Lucifer 1.
Najmanje je bitno od čega je novčanica napravljena, bitno je šta mogu njom da kupim i koliko mi vremena treba za nju da radim.Dalije ovo prvenac da se rade od plastike, zapad ne koristi tu mogućnost, sigurno ima slabosti i nepraktičnosti.
Sizif
U Srbiji su u opticaju novčanice od pamuka, a ne papirne novčanice od celuloze koje bi se raspale prilikom prvog kvašenja. Naše novčanice sasvim normalno mogu da se pokvase, osuše, pamuk podnosi to bez ikakvog problema i u principu su vrlo trajne.