Besplatni priručnik: Kako trgovati cenom bitkoina

  • 3

Bitkoin je vrsta digitalnog novca (kripto valuta) čija popularnost širom sveta, kao i u Srbiji, rapidno raste iz godine u godinu.

Ono što ga čini različitim od konvencionalnog novca jeste to što ni jedna institucija ne kontroliše mrežu bitcoin-a, što znači da ni banke ne kontrolišu ponudu ovog novca. U aprilu 2010. godine, cena jednog bitkoina iznosila je 0,003 dolara, dok je 14. maja cena jednog bitkoina iznosila oko 8400 dolara.

KapitalRS, za sve koji su zainteresovani da nauče kako da trguju cenom bitkoina (takozvani finansijski ugovor za razliku, engl. CFD) ili jednostavno žele da prošire svoje znanje, pripremio je besplatni priručnik "Kako trgovati cenom bitkoina". Priručnik je prilagođena svim nivoima znanja i možete je preuzeti preko linka ispod.

Besplatni priručnik "Kako trgovati cenom bitkoina" preuzmite ovde.

Mnoge države su omogućile bitcoin legalnim sredstvom plaćanja. U tehnološki naprednom Japanu, od mnogi trgovinski lanci omogućuju plaćanja bitcoin-om što je uticalo da Japan postane najveće tržište bitcoin-a na svetu.

Foto: Pixabay.com

Bitkoin nije pod uticajem vlada država ili centralnih banaka. Bitkoin se prati kroz javni online zapis poznatiji pod nazivom "blockchain". Konačan broj bitokoina može biti proizveden kroz proces koji se naziva "rudarenje", koje se izvodi računarskim rešavanjem kompleksnih matematičkih operacija, odnosno algoritama. Velika privlačnost ove kripto valute jeste u tome što i pored toga što je evidencija transakcija bitcoin-om javna, korisnici koji vrše transakcije ostaju anonimni.

Besplatni priručnik "Kako trgovati cenom bitkoina" preuzmite ovde.

Ovaj tekst je pripremljen i odobren od strane investicionog savetnika, Aleksandra Zavišića, zaposlenog u Kapital RS Inc. a.d. Beograd, Severni bulevar 6, investicionog društva pod nadzorom Komisije za hartije od vrednosti Republike Srbije, broj dozvole: 5/0-02-672/18-16.

(Telegraf.rs/ PR)

Video: Iznemogli beloglavi sup spustio se na seosku kuću: Spasavnje ugrožene vrste u selu Sedobro

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Lule

    17. maj 2018 | 11:46

    Meni ovo oko ove virtuelne valute lici na onu Dafininu, Jezdinu i drugih bankara iz piramidalne stednje devedesetih godina. Niko se sa njom usrecio nije a pare se obrtale i na kraju nestale u nenanom dzepu.

  • Dušan Milovic

    17. maj 2018 | 11:14

    Kakav komentar da ostavim kada se nerazumem u Bitkoine . Kada u srbiji just uvek ne postoji takva vrsta biznisa. Bilo bi dobro kada bi poslali jedan savet, da mi odgovorite na moj komentar pozdrav

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA